Konstituimi i Këshillit Bashkiak në Shkodër, reagon Basha

12:51 | 19/08/201912:510

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi në rrjetet sociale pas konstituivit të këshillit të ri bashkiak të Shykodrës. Në një postim nëFacebook, Basha shkruan se qëllimi i opozitës është që të nxjerrë nga institucionet dhe parlamenti banditët dhe hajdutët.

“Beteja e sotme në Shkodër është beteja e çdo shqiptari që nuk pranon dhunën, hajdutërinë dhe kriminelët e Edi Ramës, nuk pranon papunësinë, padrejtësinë dhe arrogancën e Hajdutit Psiqik.

Qëllimi ynë është t’i nxjerrim këta banditë dhe hajdutë nga institucionet, nga parlamenti, nga bashkitë e pushtuara dhunshëm, t’i nxjerrim nga lokalet dhe hotelet luksoze, t’i nxjerrim nga studiot e mediave të kapura, t’i nxjerrim nga ekonomia, e t’i çojmë para ligjit. Tu vëmë prangat dhe t’i pastrojmë institucionet dhe rrugët e Shqipërisë, të pastrojmë ekonominë shqiptare nga këta banditë dhe hajdutë dhe t’ua kthejmë Shqipërinë”, shkruan Basha.

Këshilli i Bashkisë së Shkodrës u konstituua mes protestave këtë të hënë. Ashtu siç e kishin paralajmëruar, simpatizantë të opozitës u mblodhën përpara ambienteve të Bibliotekës së Universitetit dhe e rrethuan atë me një shirit të verdhë, nga ata që përdor policia në skenar e krimit. Sipas mbështetësve të PD, është krim, skenari i qeverisë, i cili detyron Këshillin e ri Bashkiak të Shkodrës të shpallë mbarimin e mandatit të kryebashkiakes Voltana Ademi dhe të bëjë zëvendësimin e saj me një nga nënkryetarët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono