Konfliktohen dy persona në Bulqizë, një i plagosur me armë zjarri

17:28 | 15/03/2019

Një konflikt për motive të dobëta ka përfunduar me një të plagosur me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:30 në vendin e quajtur Ura e Çerenecit.

Mësohet se Blerim Skara pasi ka qëlluar me armë zjarri Mirdash Osmanin, me të cilin po debatonte është larguar nga vendngjarja dhe policia po punon për kapjen e tij. Ndërsa i lënduari është derguar në spitalin e Peshkopisë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

/abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono