Konflikti për pronat në Dibër, ndalohet 48-vjeçari

17:15 | 21/07/201917:150

Një 48-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se ka kanosur me armë zjarri babë e bir. Në pranga ka rënë A(B) Sh nga fshati Hotesh i Luznisë në Dibër.

Në vitin 2018 ai ka kërcënuar me armë kushërinjtë e tij B.Sh, dhe A.Sh për motive pronësie.

Në vitin 2018 Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër  ka vendosur ndaj tij masën e sigurimit “Arrest në burg” pasi akuzohet për ”armë mbajtje pa leje.

Policia njofton se materialet do ti kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono