Konfirmohet në detyrë prokurorja “rebele”

09:23 | 25/10/201909:230

KPK konfirmon në detyrë prokuroren e Krimeve të Rënda, Sonila Muhametaj. Prokurorja Muhametaj është një nga prokurorët “rebelë” që kundërshtoi që të pranonte shortin e paligjshëm për të dhënë pretencën për grupin e Emiljano Shullazit.

Për këtë arsye Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku pasi vendosi masë disiplinore ndaj prokurorëve që refuzuan shortin, e transferoi Sonila Muhametajn në prokurorine e Pukës.

Por ky transferim u refuzua nga Gjykata Administrative./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono