Konfirmohet largimi i strategut të Ajax, Ten Hag drejt Serie A?

20:14 | 09/11/201920:140

Erik Ten Hag befasoi botën e futbollit me Ajaksin e tij sezonin e kaluar. “Harkëtarët” fituan titullin kampion, Kupën e Holandës dhe ishin pak sekonda larg finales së Champions League. Ajaks zhvilloi një futboll spektakolar dhe shumë tifozë u dashuruan me lojën e De Jong e Ziyech me shokë.

Trajneri 49-vjeçar kërkohet nga disa klube të mëdha evropiane, sidomos Bayern Munchen. De Telegraaf raporton se Ten Hag do të largohet në fund të sezonit nga kampionët e Holandës. Përveç ekipit bavarez, emri i tij po përflitet edhe për stolin e Napolit.

Pozitat e Carlo Ancelottit janë lëkundur pas rezultateve negative dhe ngjarjeve të fundit. Aurelio De Laurentis e pëlqen shumë Ten Hag dhe është gati t’i dhurojë drejtimin e nënkampionëve italianë strategut të Ajaksit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono