Koncerti “Ruaj traditën, festo shqip”, bëri bashkë artistët

17:00 | 12/02/2019

Një grup studentësh organizuan në Universitetin e Arteve koncertin me këngë e valle popullore “ Ruaj traditën, festo shqip”.  Këngëtarët profesionistë  thonë se është detyurë e tyre për të përcjellë vlerat e traditës tek brezi i ri.

Këngëtarë profesionistë të traditës së muzikës shqiptare nga gjithë trevat e Shqipërisë u bënë bashkë me brezin e ri për një qëllim të vetëm, ruajtjen e traditës.

Këngë e valle popullure në gjurmët e traditës përcollën emocione jo vetëm tek spektatori por edhe te vetë këngëtarët. Qëllimi kryesor i këtij koncerti organizuar nga një grup studentësh ishte “ruajtja dhe percimi i traditës së muzikës e valleve shqiptare tek brezi i ri”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono