Komisioni reformës zgjedhore mblidhet në 7 Maj, Kuvendi i dërgon ftesë PD

16:29 | 04/05/201916:290

Partia Demokratike merr zyrtarisht ftesën nga Kuvendi i Shqipërisë për të marrë pjesë në mbledhjen e komisionit të reformës Zgjedhore. Dy bashkëkryetarët e këtij komisioni kanë përcaktuar datën 7 Maj për të zhvilluar mbledhjen e pare me përbërjen e re të anëtarëve.

Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari kanë vendosur të mbledhin komisionin që drejtojnë së bashku, atë të reformës Zgjedhore. Ftesën për të marrë pjesë ia adresojnë edhe Partisë Demokratike nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm të Kuvendit duke e siguruar se nuk do të jetë një vëzhgues i thjeshtë.

“Vëzhguesi i Partisë Demokratike, partisë më të madhe të opozitës sipas rezultatit të zgjedhjeve të vitit 2017, do të ketë të drejta të plota që u përkasin bashkëkryetarëve të komisionit”.

Mbledhja e parë me përbërjen e re që mori kartonët jeshilë në parlament do të zhvillohet në 7 Maj në orën 17 ku do të miratohet axhenda e punës së komisionit, ekspertët dhe kërkesa për mbështetje me ekspertizë nga OSBE për sistemin zgjedhor./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono