Komisioni i Ligjeve miraton raportin për 3 kandidatët e Gjykatës Kushtetuese

10:30 | 05/11/201910:300

Komisioni i Ligjeve ka miratuar raportin për 3 kandidatët për Gjykatën Kushtetuese.

Kështu Arta Vorpsi, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji i kalohen seancës plenare për votim në datën 14 nentor, per te zgjedhur dy prej tyre per dy emerimet qe ben Kuvendi.

Ndërkohë, presidentit Meta i perfundon afati per te zgjedhur emrin e dyte në datë 8 (të premten).

Sakaq, të tre kandidaturat janë të propozuara edhe nga presidenti Meta për në Gjykatën Kushtetuese./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono