Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e KPK, për Manjola Kajanën

15:14 | 02/08/201915:140

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, që ka konfirmuar bnë detyrë Manjola Kajanën , prokurore në Prokurorinë për Krime të Rënda, dhe njkohëshisht kandidatë për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion.

Në vlerësimin e Komisionerit Publik, hetimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për Kajanën nuk është i plotë. Komisioner ngre dyshime se prokurorja Kajana nuk ka pasur mundësi për të mbuluar me burime të ligjshme, shpenzimet dhe kursimet në sistemin bankar”për blerjen e apartamentit. Gjithashtu komisioneri ngre dyshime se Manjola Kajana nuk ka plotësuar saktë deklaratën për Kontrollin e Figurës. Prokurorja është zgjedhur nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë si kandidatë për SPAK, duke e rënditur të 8 në listë. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono