Kombëtarja shqiptare luan miqësore me Uellsin në 20 nëntor

13:08 | 13/04/201813:080

Kombëtarja shqiptare ka gjetur kundërshtarin edhe për një tjetër ndeshje miqësore këtë vit. Bëhet fjalë për përballjen ndaj Uellsit, që do të luhet në 20 nëntor në stadiumin “Elbasan Arena”. Federata Shqiptare e Futbollit bën me dijë se është arritur marrëveshja me Federatën e Uellsit, ndërsa do të kërkohet edhe kundërshtari për një tjetër miqësore.

Shqipëria luan në Ligën e Kombeve në një grup me 3 skuadra, ndaj për të plotësuar kalendarin, duhet të zhvillojë dy ndeshje të tjera përgatitore. Besohet se Uellsi është zgjedhur për t’u përgatitur për takimet ndaj Skocisë, një tjetër ekipi britanik që ka lojë të ngjashme me uellsianët. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono