Kombëtarja e Shpresave jep sinjale pozitive

22:09 | 12/06/201922:090

Kombëtarja e shpresave dha sinjale pozitive në sfidën ndaj Turqisë dhe dy takimet përballë Uellsit. Armand Broja është futbollisti që ka spikatur në skuadrën e drejtuar nga trajneri Alban Bushi.

Përpos ekipit kombëtar që në një mënyrë apo tjetër është rikthyer te një fizionomi e tij, dhe te një kthesë drejt identitetit të humbur, natyrisht edhe skuadra kombëtare U-21 po jep sinjale që po ndërton një brez të mirë.

Nuk e ka vëmendjen mediatike si kombëtarja A, por meriton një hapësirë edhe më shumë. Po ndërtohet një skuadër që me pak kujdes mund të prodhojë jo pak. Barazimi në Turqëi, dhe fitoret e miqësoreve me Uellsin janë indicie të plota që ky grup ka realisht një bosht dhe mund të avancojë shumë.

Bushi nuk lëviz nga istikami i tij për të bërë diçka ndryshe dhe me rezultat në këtë skuadër. Pas rezultateve edhe elementët, ku një prej tyre është Broja që gjithsesi është aty, pjesë e fanellës kuqezi.

Armand Broja luan me skuadrën U19 të Chelseat, ndërsa edhe në Shqipëri erdhi me Kombëtaren e kësaj grupmoshe, ku shënoi edhe 3 gola përballë Kosovës, duke bindur Bushin për një ftesë te U21.

“Kemi grup të mirë për të ardhmen. Ky ekip e justifikoi veten me çfarë bëri në këto tri ndeshje që luajtëm gjatë këtyre ditëve”, deklaroi Alban Bushi pas fitores 3-1 në miqësore.

Dhe rezultatet e tregojnë, teksa tashmë ky grup duhet mbajtur e ruajtur, vëzhguar e rakorduar. Janë një brez që japin garanci për një skuadër që do furnizojë shumë lart./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono