Kokëdhima “shpërthen” në Pressing, ka një mesazh për kryeministrin!

23:40 | 16/01/202023:400

Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima, ka shpërthyer në studion e Pressing. Numri një i klubit fierak zbuloi rrogat e futbollistëve të tij, si dhe ka një thirrje për kryeministrin Edi Rama.

“Paga më e lartë që kemi ne, janë 120 mijë lekë të reja, më e ulëta 30 mijë lekë të reja. Ai del e thotë marrin futbollistët 5 mijë euro. Ai le të vijë dhe të diskutojë me ne. Të heqë TVSH-në, 6% e ka turizmin, bujqësinë, pretendon t’i zhvillojë. Ndërsa futbollin e mbyt, me TVSH 20%.

A vuri ndonjë lekë Qeveria? Asnjë qindarkë! Pse? Sepse modeli që ka ai është zero-funksional. Sa është 1 milionfish i zeros? Është zero! Unë dua që Qeveria të mos jetë tifoze me futbollin e Shqipërisë, por me popullin shqiptar. Pra, ato nuk kanë vizion, prandaj nxjerrin një burokrat të dorës së fundit të diskutojë.

Pse është fshehur Ministria e Arsimit? Me çfarë do merren, me llafe boshe? Ky është sektor i falimentuar totalisht. E ftojmë Qeverinë të mbajë përgjegjësitë e saj. Unë dëshiroj shumë që Kryeministri të tregojë vullnet pozitiv me vepra, të përqafojë një vizion të mirë për të ardhmen. Të mos dalin e të manipulojnë publikun”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono