Koka: Ja grabitjet e tjera të Admir Murataj

22:21 | 11/04/201922:210

Detaje të tjera lidhur me “grupin e kallashnikovit” që udhëhiqej nga Admir Murataj kanë dalë në dritë mbrëmjen e kësaj të enjte në emisionin “Opinion” në Tv Klan.

Gazetari Spartak Koka, tha se grupi kriminal akuzohet dhe për dy ngjarje të ndodhura në Janar të vitit 2019 dhe më konkretisht e para në 4 Janar ku një sasi tritoli shpërtheu në një bankomat të një banke në qendër të Urës Vajgurore. Gjithashtu po i njëjti grup në 8 Janar dyshohet se ka vendosur një sasi tritoli që shpërtheu në një bankomat të një banke në kryeqytet.

Të njëjtën skemë të grabitjes ë bankomateve me eksplozivë Admir Murataj përdorte edhe në Greqi. Ai ka qenë i përfshirë në grabitjen e 9 bandave në shtetin greku ku ka marrë 2 milion Euro. 6 bankomate në Athinë janë shpërthyer me eksploziv nga banda e Admir Muratit./tvklan.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono