Klubi nga Kosova jep fitimet nga biletat për Shqipërinë

23:30 | 27/11/201923:300

Klubi i IPKO Superligës, KF Ballkani, do t’i japë të gjitha përfitimet nga biletat e ndeshjes së nesërme kundër Dritës për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri. Kjo gjë është konfirmuar nga vetë klubi kosovar, që në Facebook, shkroi:

“Të dashur tifozë

Nesër e kemi lojën për Digitalb Kupen e Kosovës , ju ftojmë të vini në numër sa më të madh për të përkrahur klubin e zemrës , gjithashtu ju bëjm me dije se kemi vendosur që të gjitha të hyrat e biletave ti dhurojmë për Vëllezrit tanë në Shqipëri të prekur nga ngjarjet e rënda të tërmetit .

Ju lusim në mirëkuptim pasi biletat nesër do të kushtojn 3 euro, që të kemi mundësi të mbledhim sa më shumë të holla. Lutemi për Ty Shqipëri. Zoti ju shpërbleftë të gjithë juve që do të kontriboni.

Ballkani – Drita Ora 12:30”

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono