KLP plotëson prokuroritë me drejtues të përkohshëm

15:20 | 22/07/201915:200

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zhvilluar mbledhjen e radhës duke caktuar drejtues të përkohshëm në disa prokurori, pas vakancës që ka shkaktuar shkarkimi nga vetingu i krerëve të mëparshëm. KLP vendosi që Altin Dumani të vazhdojë të mbajë pozicionin e Drejtuesit në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, edhe pse ky i fundit në Shtatorë do të jetë pjesë e SPAK. Këshilli caktoi përkohësisht edhe Isa Jata në pozicionin e prokurorit në Prokurorinë e Apelit për Krime të Rënda.  Me 10 vota pro është miratuar projekt-vendimi për caktim të përkohshëm Julian Cafka si Drejtues në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër. Rozeta Qirjaqi  në pozicionin e Drejtuesit në  Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Korçë dhe Irena Çunotit prokurorë pranë kësaj prokurorie.  KLP caktoi Lazër Çardaku, në pozicionin e prokurorit në Prokurorinë e Apelit Shkodër. Ndërkohë është shtyrë shqyrtimi i kërkesave dhe miratimi i projekt-vendimeve për caktim në detyrë të znj. Edlira Bako dhe znj. Pranvera Gruda./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono