Klosi takon familjen spanjolle që u konfliktua me pronarin e restorantit

13:17 | 16/08/201913:170

Familjen spanjolle që ra pre e një konflikti me pronarin e restorantit në Porto Palermo, e ka vizituar ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi. Në profilin e tij në Facebook, Klosi shkruan:

“Në mëngjes me familjen e pushuesve nga Spanja,  që dje përjetuan një eksperiencë konflikti në Himarë, që nuk është as në traditën shqiptare të mikpritjes dhe as në kulturën tonë për trajtimin e miqve”.

Klosi shton se, ashtu sikurse i kishte pohuar edhe përfaqësuesi i familjes Galdon, “një njeri i vetëm nuk përfaqëson Shqipërinë”. Në status, Klosi thotë se familja spanjolle ka vlerësuar reagimin e menjëhershëm të autoriteteve dhe interesimin e drejtpërdrejtë të qeverisë.

/ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono