Klosi: Paketë turistike, që lidh Veriun e Shqipërisë me Malin e Zi

16:16 | 23/01/2019

Ministri i Turizmit Blendi Klosi deklaron se në Shqipëri do të rritet edhe më tej numri i turistëve të huaj. Klosi i bëri deklarata gjatë prezantimit në Shqipëri të paketave turistike dimërore nga Mali i zi.

 Klosi“Oferta turistike e Shqipërisë dhe Malit të Zi, pothuajse tashmë të jetë e rakorduar edhe të ketë një dakordërsi 100% ndërmjet institucioneve shtetërore dhe komunitetit të biznesit”.

Hoxhiq: “Në 2018 patëm një rritje të shqiptarëve që bëjnë pushimet në Malin e Zi. Por, edhe anasjelltas. Dy vitet e fundit shumë shtetas të Malit të Zi, pushimet verore i kalojnë në Shqipëri”.

Klosi vuri në dukje objektivin e Ministrisë që drejton për të përfshirë Shqipërinë në ofertën e përbashkët turistike të rajonit./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono