Klosi në Festivalin e Verës: Mundësi të arta për zhvillimin e agrobiznesit

17:47 | 16/09/201817:470

Pjesmarrës në festivalin e verës në Berat, e cila përkon me 20 vjetorin e një prej kantinave më të njohura atje, ministri i turizmit dhe mjedisit, Blendi Klosi, foli lidhur me mundesitë e bizneseve për të zhvilluar agroturizmin ne vend.

Në festivalin e verës në Berat, ministri i turizmit dhe mjedisit Blendi Klosi argumentoi se politikat fiskale të miratuara nga qeveria, i japin mundësi bizneseve shqiptare të zhvillojnë agroturizmin.

Blendi Klosi: “Qenia e kaq shumë turistëve dëshmon që sezoni nuk ka përfunduar dhe këtu në kantinën Çobo dëshmohet sesa shumë turistë kanë ardhur. 10 mijë turistë kanë shkelur kantinën vetëm gjatë 7 muajve të parë të vitit dhe kjo dëshmon që sa shumë kapacitete ka, për të forcuar biznesin, për t’u lidhur me pushtetin lokal dhe për të krijuar rrjetin e agroturizmit në vendin tonë”.

Festivali vijoi me vjeljen e rrushit nga të rinj të veshur me kostume tradicionale dhe me ritualin e shtypjes së rrushit nga vajzat e zonës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono