Klosi në ABC News për aksionin e pastrimit të Shqipërisë

09:06 | 24/11/2017

Ministri Blendi Klosi i ftuar në studion e ABC News ka folur mbi nismën e fundit të qeverisë, aksionin e Pastrimit të Shqipërisë. Sipas tij kjo është një nismë që duhet ta jetë si operacion i shtrirë në të gjithë territorin e vendit.

“Janë 160 mijë vullnetarë së bashku me të rinjtë e shkollave dhe organizatave rinore, që jo vetëm do të pastrojmë, por edhe të mos lejojnë shtimin e papastërtive”.abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono