Klosi: Në 23 Nëntor nis aksioni i pastrimit

11:52 | 20/11/201811:520

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, njofton nëpërmjet rrjeteve sociale  nisjen e operacionit të rradhës “Të pastrojmë Shqipërinë që duam”!

Në 23 Nëntor ministri Klosi i bën thirrje të gjithë qytetarëve që t’i bashkohen pasi sipas tij të gjithë janë të vetëdijshëm se Shqipëria është ende e papastër.

“Vjet u mbollën 4.5 milionë pemë, por deri në vitin 2020 do të mbillen 20 milion e 200 mijë”, përsërit ministri Klosi.

“Këtë vit për herë të parë, bashkë me qeverinë qendrore, pushtetin lokal, donatorët dhe komunitetin e biznesit është krijuar operacioni “Krijo oksigjenin tënd”, ku çdo qytetar, vullnetarisht, mund të mbjellë 5 pemë për të krijuar oksigjenin e tij”, shkruan ministri i Turizmit dhe Mjedisit në rrjetet sociale./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono