Klosi: Më shumë kujdes për zonat e mbrojtura dhe zhvillimin e turizmit

15:05 | 04/04/201915:050

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit mbylli sot gropën e fundit të gëlqeres në Fushë-Krujë. Ministri Blendi Klosi deklaroi se pas një operacioni të mirëkoordinuar nga institucione shtetërore, tani ka marrë fund ky fenomen i paligjshëm.

Sipas ministrit, inspektorët e mjedisit, të rendit dhe agjencisë së zonave të mbrojtura do të jenë gjithmonë në terren, me qëllim moslejimin e hapjes së gropave të reja.

“Për të gjithë shpërdoruesit mjedisorë dhe në kuadër të iniciativave si ajo e 100 fshatrave, nuk do të ketë asnjë tolerim për shkelësit e ligjit”, deklaroi Blendi Klosi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono