Klosi i bashkohet aksionit të mbjelljeve në Shkodër

18:44 | 18/02/201918:440

120 fidane i janë shtuar landfillit të rehabilituar në Shkodër. Grupit të vullnetarëve iu bashkua dhe ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi, i cili tha se po planifikohet nisja e punës për të rehabilituar dhe pesë venddepozitime të tjera  ilegale të mbetjeve urbane. Ndërkohë, ministri i Mjedisit dhe Turizmit deklaroi se prej kohësh i ka kërkuar pushtetit lokal në të gjithë vendin  të marrë përgjegjësi për menaxhimin e mbetjeve urbane por në shumë qytete ky problem ende nuk është zgjidhur. “Nëse kryebashkiakët nuk do të veprojnë,- tha Klosi, –  Ministria do të kërkojë penalizimin e tyre”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono