Klosi dhe të rinjtë e “Smile Albania”, aksion pastrimi në kanalin e Çukës 

14:19 | 20/08/201914:190

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit dhe të rinjtë e projektit “Smile Albania” kanë nisur një aksion pastrimi në kanalin e Çukës në Sarandë. I pranishëm ishte dhe ministri Blendi Klosi.

Nga Saranda, një destinacion që sipas ministrit të Turizmit dhe Mjedisit pret mbi 150 mijë turistë çdo ditë, Blendi Klosi i bën thirrje qytetarëve dhe bizneseve të mbajnë pastër mjedisin.

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit dhe të rinjtë e projektit “Smile Albania” kanë nisur një aksion pastrimi në kanalin e Çukës.

Jemi në kulmin e sezonit turistik dhe për Sarandën, Butrinti shënon një nga destinacionet më të rëndësishme turistike, prandaj të rinjtë e “Smile-t” në këtë aksion pastrimi kanë marrë gjithë situatën nga Butrinti deri në Sarandë për të bërë një pastrim të thellë dhe për të pasur mundësinë që t’’i vijmë në ndihmë bashkisë së Sarandës që së bashku me punonjësit e bashkisë të kemi një Sarandë më të astar. Kjo nuk mund të zgjidhet vetëm me aksione pastrimi nga të rinjtë apo shoqëria civile, por duhet shumë më shumë të ndërgjegjësohen qytetarët, bizneset dhe ata njerëz që kanë mundësi ta mbajnë Shqipërinë më të pastër”, tha Klosi.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit vlerësoi kryetarin e bashkisë, i cili tha Klosi që në nisje të punës ka organizuar një aksion të gjerë pastrimi në të gjithë territorin e Sarandës./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono