Klopp: Nuk është koha për festë, në fundjavë kemi ndeshje “ferri”

23:47 | 23/10/201923:470

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, foli pas ndeshjes kundër Genk, të cilën skuadra e tij e fitoi 1-4. Pavarësisht ndeshjes së shkëlqyer, Klopp tha se nuk është koha për festë, pasi duhet menduar që tani për Tottenhamin në fundjavë:

“Ne thjesht duhet të marrim ndeshjet me radhë”, u shpreh fillimisht Klopp. “Sot bëmë një ndeshje të mirë, në fundjavë na pret një sfidë tjetër. Duhet të jemi të fokusuar te ndeshja e së dielës. Tottenham do të jetë një transfertë e vështirë, pavarësisht rrethanave ku ndodhen.

CHAMBERLAIN – “Golat e tij ishin të jashtëzakonshëm. Jam shumë i lumtur për të, pasi ka kaluar dy vite të vështira. Ky ishte një hap gjigant për të, shpresoj të vazhdojë kështu”.

MANE – “Ishte një aksion i shkëlqyer. Një aksion që tregon filozofinë e lojës tonë. Do të doja ta shikoja më shpesh një aksion të tillë, por në atë moment që ndodhi, Mane ishte gati për të shënuar”, – tha mes të tjerash Klopp./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono