Klopp “kopjon” Guardiolën, çfarë elozhesh për sulmuesin e Wolverhampton

08:23 | 24/01/202008:230

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, arriti një fitore të madhe mbrëmë në transfertë përballë Wolverhampton, duke fituar në minutat e fundit me rezultatin 1-2. Përballë “Ujqërve”, të kuqtë e tij bënë një ndeshje të madhe, por vuajtën shumë në disa minuta, kur Adama Traore po shndërrohej në një rrezik konstant nga krahu i djathtë.

Pikërisht për sulmuesin anësor të Wolves, Klopp pati fjalët më të mira, duke i thurur elozhe 23 vjeçarit: “Ai është një nga lojtarët që kur i sheh në fushë, thua: ‘Uauuu’. Një lojtar shumë i shpejtë.

Po, shumë lojtar i mirë. Nuk është vetëm ai, e gjitha skuadra e Wolves është e mbushur me kualitet, por Adama është i pabesueshëm”, tha Klopp mes të tjerash. Elozhet për Adama Traore kanë ardhur dhe nga Pep Guardiola disa javë më parë dhe spanjolli i Wolves po shndërrohet në një nga lojtarët më të mirë në Premier League./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono