Klopp: Everton ka shumë probleme, por derbi mbetet derbi

19:20 | 03/12/201919:200

Liverpoool pret nesër në “Anfield Road” rivalët e të njëjtit qytet, Everton, në një sfidë derbi që do të jetë kryendeshja e javës në Premier League. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ishte i pranishëm sot në konferencë për shyp, ku më shumë foli për ekipin rival dhe sfidën që pret.

EVERTON – “Renditja tregon të vërtetën e plotë në fund të sezonit, jo në këtë fazë. Everton po kalon një moment jo të mirë, por askush nuk mund t’i mohojë kualitet që ka kjo skuadër. Edhe trajneri Marco Silva është një strateg shumë cilësor, por ndonjëherë gjërat të marrin për ters, më ka ndodhur dhe mua.

PROBLEMET – “Everton duhet të ishte më lart në tabelë, kanë pasur shumë probleme me dëmtimet. Të gjithë e dimë për Andre Gomesin, por dhe Fabian Delph është një lojtar i rëndësishëm për ta. Gjithsesi, ne presim një sfidë shumë të luftuar nesër, është një derbi”.

PRESIONI – “Shumë presion, padyshim. Everton është një klub shumë ambicioz, me të drejtë, dhe nëse nuk shkon në rrugën e duhur, presioni rritet shumë shpejt, kjo është situata. Por ata nuk janë të vetmit në këtë situatë. Ky kampionat është vërtet e vështirë për të gjithë ne trajnerët”, përfundoi strategu gjerman./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono