KLD cakton emrat e tre gjyqtarëve tek FSHF

14:56 | 11/02/2018

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka përcaktuar emrat e tre gjyqtarëve, që do të jenë anëtarë të Dhomës së Zgjidhjes së Konflikteve pranë Federatës Shqiptarë të Fubllit.

Tre togat e zeza që do të kontribuojnë në peshoren e drejtësisë në futbollin shqiptar janë gjyqtarët e Ervin Pollozhani, Gerdi Hoxha e Dritan Hallunaj. Gjyqtarët Pollozhani dhe Hoxha aktualisht ushtrojnë funksionin e tyre në Gjykatën e Tiranës, ndërsa gjyqtari Hallunaj në Shkallën e Parë të Krimeve të Rënda.

Kërkesat e tre gjyqtarëve për të qenë anëtarë të Dhomës së Zgjidhjes së Konfliktee në FSHF u miratuan nga KLD në një nga mbledhjet e fundit të këtij këshilli.

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono