Klasikja Tirana-Vllaznia, trajnerët zgjedhin titullarët!

17:04 | 08/11/201917:040

Dy trajnerët, Julian Ahmataj dhe Mirsad Jonuz, kanë zgjedhur lojtarët titullarë për sfidën Tirana-Vllaznia, që starton në orën 18:00. Ahmataj vazhdon të rreshtojë një Tiranë sulmuese, me Halilin, Cobinnah, Cale dhe Ngoo. Në mesfushë, do të luajë titullar lojtari i talentuar, Çelhaka. Imami është në qendër të mbrojtjes me Osmanin, ndërsa Vangjeli dhe Ismajlgeci nga krahët.

Te Vllaznia, ka shumë ndryshime nga humbja kundër Bylisit. Jonuz ka ulur në stol plot pesë lojtarë. Lekaj, Kruja, Walusimbi, Zogaj dhe Shtubina e kanë humbur vendin në formacion. Jonuz dukshëm nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e të tijve në sfidën kundër Bylist dhe sot ndaj Tiranës, ka rreshtuar thuajse një formacion të ri./abcnews.al

KATEGORIA SUPERIORE
E premte, 8 nëntor 2019 (18:00)

TIRANA – VLLAZNIA

Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo. Trajner: J. Ahmataj

Vllaznia: Sherri, Gurishta, Malota, Marku, Krymi, Ramadani, Hygor, Lika, Sinho, Maranhao. Trajner: M. Jonuz

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono