14:43 | 11/05/2018

Klajda Gjosha ishte e ftuar në Mbrëmje në ABC News, ku foli për zhvillimet më të fundit lidhur me hapjen e negociatave me BE-në.

Sipas Gjoshë, qeveria duhet të tregohet më e matur, lidhur me deklaratat që bëri kryeministri Rama në Ditën e Europës ndaj një delegacioni holandez.

Sipas saj, vendet anëtare të BE-së kanë filluar të shprehen me Gjermaninë dhe Holandën që mesa duket nuk do të kenë një qëndrim pozitiv./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono