Klajda Gjosha: Festa e dështimit, mungesë respekti për vendin dhe qytetarët

14:28 | 27/06/201814:280

Ish-minsitrja e Integrimit, Klajda Gjosha, përmes një postimi në rrjetin social Facebook e ka quajtur mungesë respekti për vendin dhe qytetarët reagimin triumfues të qeverisë lidhur me raportin e Këshillit Europian mbi negociatat me Shqipërinë.

Shqipërisë nuk i janë çelur negociatat, përkundrazi ky do të jetë një vit i vështirë për plotësimin e 13 kushteve të vendosura, shkruan ish-minstrja Gjosha, sipas së cilës, është thuajse e pamundur që BE-ja të japë një vendim pozitiv në Qershor të 2019-s, kjo edhe pasi për herë të parë në histroinë e këtij procesi, Këshilli kërkon miratimin e vendimit të negociatave nga parlamentet e vendeve anëtarë, përpara se ai vetë të japë vendimin.

Një këmbanë alarmi e quan Gjosha pjesën në raport, ku Këshilli i kërkon komisionit një raport të posaçëm mbi çështjen e azilkërkuesve të ardhur nga Shqipëria./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono