Këshilli i Sigurimit i OKB-së diskuton për Kosovën
<> on September 30, 2015 in New York City.

12:30 | 07/02/201912:300

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë të enjten mbledhje për Kosovën. Lajmi është konfirmuar nga publikimi i axhendës në faqen zyrtare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Sipas programit të punës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së në Nju Jork, mbledhja parashikon diskutime për raportin tremujor të punës së UNMIK-ut në Kosovë.

Deri në momentet e fundit nuk dihej nëse do të diskutohej për Kosovën pasi katër shtete, SHBA, Britania e Madhe, Gjermania dhe Polonia kundërshtuan që raporti i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Kosovën të jetë në rend të ditës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono