Kërkesa e artistëve: Drejtori i teatrit të zgjidhet nga ata

17:18 | 12/02/2018

Artistët e teatrit kombëtar, të mbështetur edhe nga kineastët, artiste të cirkut, dhe Teatri i Kukullave, kanë kundërshtuar sërish miratimin e projektligjit. Artistët në këtë takim si kërkesë kryesore kanë paraqitur hartimin e një amendamendi, ku drejtori i Teatrit Kombëtar të zgjidhet me të drejte vote nga ata dhe jo nga politika. /abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono