Kërcënohet me një plumb në zarf, Ministri i Brendshëm Italian

11:50 | 11/07/201911:500

Një zarf me një plumb i drejtuar Ministrit të Brendshëm Mateo Salvini, është sinjalizuar të mërkurën në zyrën e postave italiane në Sesto Fiorentino. Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forcat xheniere dhe karabinierët, të cilët inspektuan zonën. Plumbi i kalibrit 22 ishte mbështjellë në një letër alumin. Ndërsa në zarf shkruhej se i drejtohej: Ministrit Duce, Matteo Salvini, Romë.

Me anë të një postimi në profilin e tij Facebool Salvini komentoi ngjarjen duke thënë se kishte marrë më shumë 100 kërcënime dhune dhe për vdekje që kur kishte marrë postin e ministrit. Zv/kryeministri Italian shtoi se fjalët e urrejtjes së përdorur nga përfaqësues të së majtës kanë bindur mendje të sëmura, por ai nuk frikësohet: përkundrazi i japin më shumë forcë dhe dëshirë për të luftuar kriminelët e çdo lloji,” përfundon postimi i tij. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono