Fotoja, momenti kur Rudina Hajdari hyn në Kuvend e shoqëruar nga badigardi

14:00 | 31/10/201914:000

Pas deklarimeve në parlament se ishte kërcënuar me jetë brenda në Kuvend, Rudina Hajdari merret në mbrojtje. Ministria e Brendshme i ka caktuar truprojë një oficer të policisë parlamentare.

Gazetarja Esiona Konomi raporton për abcnews.al se Hajdari qarkullon në korridoret e Kryesisë së Kuvendit e shoqëruar nga gardisti i posaçëm, ndërsa ka siguruar edhe një foto të momentit kur deputetja hyn në godinë.

Deputetja demokrate Rudina Hajdari bëri një deklaratë të fortë në nisje të seancës së 28 Tetorit ku tha se është kërcënuar fizikisht nga deputetë të tjerë në zyrën e saj tek selia e Kuvendit.

Madje ajo foli për viktima duke kërkuar që të marren masa pasi mund të ndodhin gjëra të rënda.

“Eshtë e papranueshme që një femër të kërcënohet. Kam raste që në zyrën time të vijnë persona që të më kërcënojnë”, tha Hajdari./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono