“Kërcënimi i së vërtetës” fokusi i edicionit të 13 të Festivalit për të Drejtat e Njeriut

19:35 | 14/09/2018

Këtë vit festivali i Filmit për të Drejtat e Njeriut vjen me një tematikë të mprehtë që në fokus do të ketë: Kërcënimi i së vërtetës. (Threat to Truth). Në edicionin e 13 do të projektohen 43 produksione të përzgjedhura nga 3400 aplikime.

Festivali për të Drejtat e Njeriut, edicionin e 13 e hap mbrëmjen e së hënës me filmin i “Iuventa” me regji të italian Michele Cinque. Ky dokumentar ka ne fokus emigracionin. Një grup të rinjsh gjermanë themelojnë një OJF dhe në një anije në det të hapur
ndihmojnë migrantët që nga Afrika të përpiqen të arrijnë në Evropë.

Ky festival në fokus ka kërcënimin e së vërtetës, thekson organizatori i festivalit, Kujtim Çashku.

Hapja e Festivalit zhvillohet të hënën, ora 19:00 me ceremoninë hapëse dhe shfaqjen filmit të parë “Iuventa” produksion gjerman të regjisorit italian Michele Cinque, në prani të regjisorit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono