Kërcënimet ndaj Contes, Interi konfirmon: Ja si qëndron e vërteta!

13:03 | 16/11/201913:030

Antonio Conte, trajneri i Interit është kërcënuar përmes një letre. Mediat italiane e raportuan diçka të tillë, madje thuhej edhe për një plumb të dërguar në zarf. Në lidhje me këtë situatë, vetë klubi i Interit ka sqaruar gjithçka dhe thekson se asgjë letër nuk ka shkuar në drejtim të trajnerit të tyre. Kërcënimet kanë shkuar në klub dhe më pas është njoftuar policia.

“Në lidhje me historinë e publikuar ditën e sotme, Inter kërkon të sqarojë se Antonio Conte nuk ka marrë personalisht asnjë letër kërcënuese dhe rrjedhimisht nuk ka shkuar vetë në polici.

Ishte klubi që mori një letër kërcënuese dhe sipas protokollit në këto situatat, ua kaloi atë autoriteteve përkatëse”, shkruhet në reagimin e bërë nga klubi zikaltër, ndërkohë që momentalisht për Conten është nënshkruar një urdhër mbrojtje dhe po ruhet nga forcat e rendit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono