Këputet timoni i gomones, shpëtohen dy persona në Vlorë

08:15 | 23/07/201908:150

Dy persona u shpëtuan nga roja bregdetare dhe policia kufitare në Vlorë, pasi mjeti me të cilin po lundronin pësoi defekt duke mbetur në det. Ngjarja ndodhi natën  pranë ishullit të Sazanit. Gomonia me emrin STUHIA 1375 , me 2 persona pësoi defekt në një motor dhe është këputur timoni.  Dy personat në bord të kërkuan ndihmë dhe menjëherë pranë tyre shkoi roja bregdetare dhe policia kufitare te cilët i shpëtuan. Dy burrat janë jashtë rrezikut për jetën por policia po heton për qëllimin e lundrimit të tyre pranë ishullit të Sazanit. Dyshohet se mjeti lundrues do të përdorej për drogë.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono