Këngëtari me famë botërore shijon tingujt e çiftelisë

18:40 | 03/05/2019

Këngëtari me famë botërore Leni Krevitz do të mbajë një koncert në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Gjatë ditës ai ka shëtitur në rrugët e Shkupit, dhe ka publikuar në Instagramin e tij fragmente të takimit me njerëzit dhe përshtypjet që i kanë lënë tingujt e çiftelisë.

Në një video të publikuar në profilin e tij në Instagram, këngëtari i njohur Leni Krevitz, tregon përshtypjen e mirë që i kanë lënë tingujt tradicionalë të çiftelisë.  Këngëtari ka nisur në muajin mars turneun e tij evropian të koncerteve, dhe mbrëmjen e së premtes do të performojë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut.

Në pritje për të nisur koncertin ai ka zgjehdur të shëtisë gjatë ditës në rrugët e Shkupit. Një nga momentet që i ka bërë më shumë përshtypje ishte rasti kur një I moshuar po luante në çifteli. Ai I ka qëndruar pranë dhe në fund e ka duartrokitur.

Në videon e publikuar ai shkruan: “Shkup, Pazari i Vjetër. Dita më e bukur, duke takuar njerëz të bukur”.

Aty vihet re se ai po shijon edhe performancën e disa fëmijëve të vegjël të ulur në rrugë, të cilët luanin një tjetër instrument muzikor tradicional./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono