Kemi per t’ju nxjerrë me polici: Rama paralajmëron laçianët që nuk dalin nga pallati i pabanueshëm

11:55 | 14/12/201911:550

Kryeministri Edi Rama ndodhet tani në Laç për të parë situatën pas tërmetit nga afër.

Teksa ishte duke inspektuar godinat e dëmtuara, kryeministri ka parë se në to qendronin ende banorë edhe pse ishin shpallur të pabanueshme.

Duke iu drejtuar atyre, Rama i pyeti se përse po qendronin aty duke marrë përgjigje faktin se në hotele nuk kishte vende.

Biseda:

Rama: Pse rrini aty? Shkoni atje ku ju kemi thënë.

Banorja: Kemi ikur se nuk ka vende

Rama: Të merrni bonusin e qerasë dhe të shkoni. Hajde se ju nxjerrim ne me polici

Disa prej ekspertëve që shoqëronin Ramën thane se banorë të ndryshëm hiqnin letra e vendosura në pallate që ndalojnë hyrjen duke u futur më pas në to.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono