Kazakistan, zbret në tokë anija kozmike ruse “Soyuz”

13:28 | 14/12/2017

Zbret në tokë anija kozmike Ruse “Soyuz”. Rikthimi ndodhi siç ishte parashikuar në stepën Kazake në orën 9:38 minuta. Kjo përbën fundin e misionit 139 ditor të Agjencisë Hapsinore. Pjesë e ekuipazhit të anijes kozmike ishin tre austronautë: Italiani Paolo Nespoli i Agjencisë Hapsinore Europiane, Amerikani Randy Bresnik i NASA-s, dhe Rusi Sergei Ryazansky i Roscosmos. Gjatë qëndrimit në hapësirë misioni ka zhvilluar 200 eksperimente shkencore mbi plakjen e qelizave njerëzore./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono