Kavajë, dhunë ndaj arbitrave në ndeshjen Besa-Bylis

22:49 | 13/04/201922:490

Ndeshja Besa-Bylis e Kategorisë së Parë nuk u arrit të përfundohej pasi tifozët vendas sulmuan arbitrat. Ata hodhën sende të forta ndaj gjyqtarëve, ndërsa as forcat e Policisë së Shtetit nuk mjaftuan për të normalizuar gjendjen

Dhuna nuk pret që qeveria dhe Federata të mbushin 100-ditëshin e tyre.

Në Kavajë, autoritetit të shtetit dhe të institucioneve të futbollit iu bë një tjetër sfidë, duke rrezikuar jetën e arbitrave, por edhe të forcave të policisë.

Ndeshja e Kategorisë së Parë, Besa-Bylis, u ndërpre në minutën e 75-të, pas sulmit të tifozëve ndaj arbitrit anësor, dhe u braktis për të mos u përfunduar.

Skuadra nga Ballshi po kryesonte 1-0 me gol të shënuar që në pjesën e parë, ndërsa në minutën e 75-të u dha karton i kuq për një lojtar kavajas.

Ky ishte edhe momenti që solli reagimin e një pjese të tifozëve në tribunën kryesore, ndërsa tribunat e tjera ishin bosh.

Arbitri anësor Rexha u godit me copë betoni në shpinë, dhe shpëtoi mirë pa iu rrezikuar jeta, gjë që do të kishte ndodhur nëse do të ishte goditur në kokë.

Më pas, sendet e forta u lëshuan edhe ndaj forcave të Policisë së Shtetit që hynë në fushën e lojës, të cilat u zunë krejtësisht të papërgatitura.

Sjellja më fisnike ishte ajo e lojtarëve vendas, që morën në mbrojtje arbitrat, madje sulmuesi Albi Çekiçi shoqëroi anësorin Rexha për ta shpëtuar nga goditja e gurëve dhe sendeve të tjera të forta.

Pritet që ndeshja të jepet 3-0 në tavolinë për Bylisin, që Besës t’i hiqen tri pikë nga renditja dhe që të ketë ndëshkim të fushës kavajase./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono