Katrougalos: Jemi shumë afër zgjidhjes së çështjeve me Shqipërinë

15:11 | 03/03/201815:110

Zëvendësministri i jashtëm i Greqisë, Jorgos Katrougalos, duke folurnë Forumin Ekonomik të Delphit që zhvillohet në Athinë, ka zbuloi detaje për bisedimet me Tiranën zyrtare. “Sa i përket Shqipërisë, Greqia është shumë pranë zgjidhjes së të gjitha çështjeve me vendin fqinj”, nënvizoi ai. Gjithashtu zëvendësministri i Jashtëm tha se “Greqia ka marrëveshje bilaterale bashkëpunimi me të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, pasi dëshiron të luajë një rol të rëndësishëm në rajon”. Katrougalos kritikoi dhe Bashkimin Europian, ndërsa nënvizoi se janë rritur pabarazitë brenda Unionit dhe standardi i jetesës së qytetarëve evropianë është përkeqësuar. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono