Showbiz

anna-1-921x445.jpg
ent ela22:05 | 06/07/2019

Një zyrtare e qeverisë ruse humbi punën pasi pozoi nudo për revistën Playboy. 27-vjeçarja Anna Anufrieva shkaktoi zemëratë në vend me fotot e saj. Megjithatë ajo insiston se nuk u pushua nga puna për shkak të tyre dhe se në fakt dha vetë dorëheqjen nga posti publik që mbante.

“Vendosa të largohem. Mendoj që nuk është etike që të diskutoj përse vendosa ta bëj një gjë të tillë, pasi e respektoj punëdhënësin tim dhe nuk dua që të futem në detaje“, tha vetë 27-vjeçarja.

Fotografitë e saj, të cilat ia kishte dërguar Playboy Rusia, shkaktuan “tërmet” në publik, për shkak se punonte për qeverinë.

Pikërisht ky reagim bëri që Anna ta akuzonte shoqërinë ruse për hipokrizi. “Përse u lejohet vetëm modeleve, aktoreve apo blogereve që të tregojnë trupin e tyre? Apo edhe ato janë thjeshtë imorale dhe ne jemi mësuar me këtë fakt? Mua më pëlqejnë fotot nudo dhe trupi i femrës më duket një formë perfeksioni, ndaj ju lutem mos gjykoni, shijojeni”, tha ajo.

Anna ishte futur në një konkurs online të Playboy-it rus, me shpresën që fotografitë e saj do të pëlqeheshin dhe do të botoheshin në kalendarin e përvitshëm. Ajo punonte në departamentin e prokurimeve në qeveri, megjithatë posti i saj nuk dihet. Eprorët e 27-vjeçares nuk pranuan të komentonin largimin e saj nga puna./tvklan.al

alba-hoxha-933x445.jpg
Sej rie20:15 | 05/07/2019

Pasi deklaroi hapur divorcin me Klaudia Pepën në vitin 2017, koreografi Albi Nako u pa pranë balerinës Alba Hoxha. Një koment i Nakos te fotoja e Albës në Instagram, bëri që të shtoheshin zërat për një lidhje të mundshme mes tyre.

Ndërkohë, gjatë periudhës që shtypi e bëri fakt të kryer lidhjen e balerinëve, Alba u bë balerinë e parë e trupës së “Klan” dhe njëkohësisht krahu i djathtë i Nakos, por vetë ata nuk kanë pranuar asnjëherë të flasin për marrëdhënien mes tyre. Ndërkohë, pak ditë më parë, Albi ishte në Zyrih, në “Alba Fest”, ku u vu re mungesa Albës, e cila ka qenë shpesh pjesë e klipeve të këngëtares Elvana Gjata.

Kjo gjë shtoi dyshimet dhe në rrjetet sociale u bë viral lajmi se janë ndarë. Por sot, i ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, koreografi Albi Nako tha se mes tyre ka pasur gjithnjë një raport korrekt profesional dhe miqësor, ndërkohë që mohoi lajmin se prindërit e tij mund t’i kenë ndërhyrë në jetën private. Ai shtoi se kanë zgjedhur të dy bashkë të heqin njëri-tjetrin nga Instagrami për të mos i marrë fansat njëri-tjetrit.

“Mes nesh ka pasur gjithmonë një raport korrekt profesional, miqësor dhe ajo çfarë vura re tek portalet ishte një çështje e mos ndjekjes në rrjetin social Instagram. Megjithatë ishte një pakt që e bëmë me Albën bashkë që të mos e ndiqnim më njëri-tjetrin sepse po i merrnim fansat njëri-tjetrit. Por më pas ndodhi një lumë lajmesh deri në mosaprovim nga ana e prindërve, gjë që m’u duk qesharake sepse nuk diskutohet që për jetën time nuk mund të vendosin prindërit. Në këtë moshë unë padyshim duhej të isha prind vetë, jam i rritur. Di të them që jemi miq të mirë, bashkëpunëtorë të mirë dhe marrëdhënia vazhdon njëlloj. Nuk dua që në këtë takim të sotëm për hir të Akademisë të marrë vëmendjen pjesa me Albën. Alba do të angazhohet edhe në Akademi”, tha Nako./tvklan.al 

107749152_mediaitem107749151-933x445.jpg
ent ela23:30 | 04/07/2019

Riza Aziz, producent i filmave në Hollywood, është arrestuar në Malajzi nën dyshimin për pastrim parash. Aziz është producenti i filmit “Wolf of Wall Street”, ku aktor protagonist ka qenë Leonardo DiCaprio. Prokurorët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar kompaninë e prodhimit të Riza Aziz për shpërdorim të parave të një fondi shtetëror miliarda Dollarësh për të financuar filmin.

Mamaja e Aziz dhe njerku i tij, ish-Kryeministri malajzian Najib Razak, janë të dy të akuzuar për korrupsion. Kryetarja e Agjencisë Antikorrupsion në Malajzi, Latheefa Koya, tha se Riza Aziz do të dalë të premten para gjykatës për t’u përballur me akuzat. Ai ka mohuar çdo akuzë. Kurse kompania e tij ka bërë tashmë një padi civile ndaj qeverisë amerikane. /tvklan.al

15632460-7213699-Going_to_the_chapel_The_star_pulled_her_brunette_tresses_into_a_-a-19_1562249913844.jpg
Sej rie18:45 | 04/07/2019

Katharine McPhee i ka dhënë fund beqarisë dhe është martuar me producentin e muzikës David Foster 69-vjeç. Ceremonia e damës së tyre u mbajt javën që lamë pas në Angli. Të mërkurën në mbrëmje aktorja ndau disa fotografi në llogarinë e saj Instagram.

Bukuroshja 35-vjeçare shkëlqeu e  veshur me  fustanin e bardhë.  Fotot e publikuara së fundmi tregojnë se pas martesë çifti ka udhëtuar drejt Italisë për të shijuar muajin e mjalti. Fotografitë së pari janë bërë publike nga prestigjiozja Vogue./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

The most perfect day with the most perfect husband. 💕

A post shared by Katharine Foster (@katharinemcphee) on

 

rita-ora.jpg
G. P.09:58 | 04/07/2019

Rita Ora dhe Dua lipa tashmë suksesin e tyre po e shohin jo vetëm në muzikë, por edhe në biznes.

E konsideruar si një ndër artistet më të përfolura të mediave ndërkombëtare, Rita Ora prej vitesh është angazhuar edhe në reklamimin e markave prestigjoze. Bashkëpunimi i saj i fundit vjen me një prej kompanive më të njohura të bizhuterive në Gjermani.

Ka qënë vetë Rita, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram, ka shprehur emocionet e të qënit pjesë e kësaj fushate.

Ndonëse numëron më pak bashkëpunime marketingu, edhe Dua Lipa po e zgjeron aktivitetin e saj. Së fundmi, ajo ka bashkëpunuar me një prej firmave më të njohura të xhinseve për një linjë të re veshjesh, e cila do të mbajë emrin e saj.

23-vjeçarja pritet që gjatë muajit Gusht të vijë në Kosovë, në një festival të organizuar nga i ati i saj, Dukagjin Lipa.

Tv Klan

694940094001_6053867312001_6053867206001-vs.jpg
Sej rie19:10 | 03/07/2019

Çifti i ri mbretëror të cilët tashmë janë bërë edhe prindër të një djali ishte në Londër duke parë një ndeshje bejsbolli. Në një video e cila po bën bujë në mediat socialet shikohet Meghan teksa i drejtohet Harry-t për t`i thënë diçka. Ai nga ana tjetër duket se vazhdonte të fliste me dikë tjetër, pa i kushtuar rëndësi asaj.

Por si qëndron e vëreteta e tëtij momenti? Në fakt, ndeshjet e bejsbollit janë të zhurmshme. Me shumë mundësi Harry nuk e ka vënë re që Meghan i ka folur duke qenë se ishte duke biseduar dhe duke parë nga dikush tjetër. Nëse edhe ju po dyshonit se mes Harry-t dhe Meghan-it gjërat janë ftohur, kjo foto spontane e tyre vërteton të kundërtën./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

The World can go under, but these two stick together—forever! -Nice shot from a fan-

A post shared by The House of Sussex (@harry_meghan_updates) on

brad-pitt-1280x960.jpg
ent ela18:30 | 03/07/2019

Brad Pitt tregon frikën e tij që është shumë i vjetër për botën e Hollivudit dhe planet e tij për të zgjidhur problemin.

Aktori 55-vjeçar është gati të kthehet në ekranin e madh me filmin Once Upon A Time të Quentin Tarantino dhe është në kopertinën e numrit të ri të revistës GQ Australia në korrik / gusht, ku rrëfehet si kurrë më parë.

Në intervistë, Brad Pitt flet për industrinë e argëtimit dhe terrorit për t’u bërë “Një dinosaur” në Hollywood.

Frika e Brad Pitt

“Unë jam prapa kamerës, në anën e producentëve, dhe argëtohem shumë,” thotë Brad, “por unë po bëj gjithnjë e më pak, me të vërtetë mendoj se në përgjithësi, kjo është një lojë për burrat më të rinj se unë”.

Ndërsa më tej vazhdon: “Jo se nuk ka pjesë thelbësore për personazhet më të vjetër, por deri tani ndihem sikur e gjithë kjo do të ndjekë proceset e natyrës dhe do të ndryshojë vetvetiu: ekziston një përzgjedhje e natyrshme për gjithçka”.

Në vitet e fundit, Pitt është larguar nga vëmendja e kamerave për të punuar më shumë në produksion dhë në realizimin e projekteve, me qëllimin kryesor që gjithmonë të jetë i pranishëm për gjashtë fëmijët që ai ka me Angelina Jolie.

“Unë jam kureshtar të shoh sesi do të jetë e ardhmja e kinemasë, çfarë forme do të marrë”– shton ai, ndërsa diskuton mbi shërbimet streaming që kanë larguar njerëzit nga kinemaja.

“Unë me të vërtetë vlerësoj shërbimet streaming sepse tani po bëhen gjithnjë e më shumë projekte me cilësi të lartë: Netflix na prezanton me më shumë skenarë, regjisorë dhe aktorë sesa ekrani i madh. Dhe kjo na tregon sa njerëz të talentuar ka atje”.

Megjithëse shërbimet streaming si Netflix i hapin rrugën një brezi të ri yjesh, Brad Pitt beson se ka “hapësirë si për kinema dhe për streaming” për aktorët e të gjitha moshave, por frika për t’u eliminuar ende mbetet: “Unë mund të isha një dinosaur dhe as nuk e dija”- përfundon ai. /abcnews.al

C_2_fotogallery_3099808_0_image.jpg
ent ela10:35 | 29/06/2019

“Unë zgjodha të jem në Milano për të dhënë, nëpërmjet këtij murali, mbështetjen time në përhapjen e një mesazhi të përfshirjes, kundër të gjitha formave të diskriminimit dhe paragjykimit”, shkruan Tvboy në faqen e tij të Instagram për të prezantuar veprën e tij të re “The Royal Kiss”.

Një puthje e brishtë mes Kate Middleton dhe Meghan Markle, veshur me një fustan nusërie, i kryqëzuar nga një zemër e kuqe. Murali u shfaq në një ndërtesë në Milano me rastin e Paradës Gay në qytetin e Milanos.

Një kontribut për të drejtat LGBT nga shkrimtari sicilian: “Çdo qenie njerëzore duhet të ketë të drejtën të martohet me personin që ai e do”. /abcnews.al

 

buble-853x445.jpg
ent ela09:15 | 27/06/2019

U deshën katër vite që këngëtari i njohur Michael Buble t’u rikthehej koncerteve. Pas një pauze goxha të gjatë, për shkak të sëmundjes së rëndë të djalit të tij, 43-vjeçari është gati për të ngritur në këmbë sallat gjigante me zërin e tij unik.

Aktualisht ai po zhvillon turneun e tij “An Evening With Michael Buble”, i cili përmban 100 performanca, ku nuk do të mungojnë hitet e tij më të fundit si kënga “Love”, “My Funny Valentine”.

“Haven’t Met You Yet”, “Home” dhe “Cry Me A River” këngët që mbahen mënd ndër vite të Michael do të shoqërojnë fansat gjatë turit duke nisur që nga Amerika e Veriut, Australi dhe Eurpoë.

Michael Buble solli një frymë të re në industrinë e muzikës. Zëri i tij unik i siguroi këngëtarit katër çmime “Grammy” dhe 60 milionë albume të shitura.

Klan Plus

yjet.jpg
ent ela19:00 | 23/06/2019

Një grup studiuesish ka krijuar një sistem automatik që, duke analizuar miliona curriculum (CV), do të ishte në gjendje të parashikonte nëse karriera e një aktori duhet të arrijë kulmin e saj ose nëse është në zbritje.

“Studioni të kaluarën nëse doni të parashikoni të ardhmen”. Ndoshta as Konfuci nuk e imagjinonte që, 2.500 vjet më vonë, një algoritëm do të konfirmonte këtë bindje. Edhe më shumë nëse ai e kishte ditur se po flasim për karrierën e aktoreve dhe aktorëve të filmit . Studiuesit në Universitetin Queen Mary në Londër në fakt kanë zhvilluar një algoritëm që, duke analizuar kurrikulën, do të ishte në gjendje të parashikonte me një saktësi prej 85% nëse karriera e një aktoreje ose një aktori duhet ende që të shpërthejë apo është e destinuar të dështojë.

Karriera. Por në të vërtetë një pyetje që deri dje i ishte lënë intuitës më shumë, ose më pak fat agjentëve të spektaklit, sot mund të trajtohet nga një llogaritje matematikore bazuar në të mësuarit automatik? Shkencëtarët e Universitetit Queen Mary janë të sigurtë: duke analizuar profilet e më shumë se 2.4 milionë aktoreve dhe aktorëve që gjenden në Internet Movie Database (ose IMDb, faqja Amazon që ruan të dhëna dhe informacione mbi filma, seri televizive, aktorë, regjisorë etj.), kanë vërtetuar se suksesi dhe dështimi i një karriere fshehin një sërë konstantimesh ose karakteristikash të përsëritura.

Dhe identifikimi i tyre mund t’ju ndihmojë të parashikoni sesi do të jetë kursi i karrierës. Për shembull, është zbuluar se 7 nga 10 karriera në botën e kinemasë dhe të serive televizive janë jetëshkurtër.

Burrat dhe gratë. Duke analizuar miliona CV, studiuesit zbuluan se meshkujt kanë më shumë shanse për të mbajtur suksesin sesa gratë. Për më tepër, për aktorët meshkuj, statistikat tregojnë se është më e lehtë për të rimarrë veten nga një periudhë mungese nga ekranet, ndërsa për femrat  është më e vështirë, të cilat një ndalesë e gjatë ka shumë gjasa të shënojë rrugën e pashmangshme të perëndimit të diellit. Pastaj ekziston “teoria” e të ashtuquajturës viti i artë, ose ai në të cilin një yll kinemaje fiton numrin më të madh të angazhimeve. Studimi duket se konfirmon se shpesh kulmi i karrierës është i lidhur me fillimet e karrierës, veçanërisht kur flasim për gratë.

Parashikimi i suksesit. Pas marrjes në konsideratë të këtyre ndryshimeve, algoritmi i zhvilluar në laboratorët e Queen Mary do të parashikonte “trajektoren” e karrierës së njw ylli. Studimi thotë: “Duke ndërtuar një model të mësimit statistikor që parashikon pozicionin më produktiv të vitit, mund të themi, me saktësi deri në 85%, nëse karriera e aktorit ka arritur tashmë vitin më produktiv apo jo” .

Autorët e studimit paralajmërojnë edhe për mundësinë e surprizave. Veçanërisht kur flasim për aktorët me “periudha të gjata latente”, të cilat tregojnë kthime të vonuara: në këto raste “evolucioni i karrierës”, thuhet në studim, “është vështirë të parashikohet”. Shkurtimisht, përderisa algoritmi nuk përsoset, asgjë nuk është e detyrueshme. Dhe gjithashtu meteorët, në kuptimin që Treccani jep nga “njerëzit ose gjërat që karakterizohen nga cilësitë e jashtëzakonshme dhe nga shpejtësia e madhe me të cilën ato kalojnë ose zhduken”, mund të vazhdojnë të shpresojnë që bota e showbusiness do t’i kujtojë ato. /abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono