Moti

vlcsnap-error851-1280x720.jpg
ent ela14:21 | 13/01/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësira më të dendura dhe reshje të izoluara pritet të bien në ekstremet Veri – Jug dhe zonat Lindore.

Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në gjithë territori, përjashtuar Juglindjen e cila mbetet e rrezikuar nga reshje të izoluara dëbore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rënie me 2 – 3°C sjell mesdita në Qendër dhe Jug të vendit duke luhatur ekstremalet nga -3 në 13°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor dhe Lindor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet në 4 ballë./abcnews.al

vlcsnap-error289-1-1280x720.jpg
ent ela14:40 | 12/01/2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësira të shpeshta dominojnë ekstremet Veri – Jug dhe shtrirjen Lindore të territorit.

Pasditja vijon në kushtet e kthjellimeve të shkurtra me vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit ndërsa reshje të pakta e të përkohshme, priten në ekstremet Veri – Jug dhe zonat kufitare Lindore.

Temperaturat e ajrit do pësojnë një rënie me 2°C në orët e mëngjesit por mesdita sjell rënie të lehtë të temperaturave në Veri NDERSA rritje të lehtë do pësojnë vlerat termike të mesditës në ultësirën perëndimore.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor dhe Lindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Moti –  E shtunë, 13 janar 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësira më të dendura dhe reshje të izoluara pritet të bien në ekstremet Veri – Jug dhe zonat Lindore.

Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në gjithë territori, përjashtuar Juglindjen e cila mbetet e rrezikuar nga reshje të izoluara dëbore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rënie me 2 – 3°C sjell mesdita në Qendër dhe Jug të vendit duke luhatur ekstremalet nga -3 në 13°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor dhe Lindor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet në 4 ballë./abcnews.al

vlcsnap-error588-1-1280x720.jpg
gra moz19:22 | 11/01/2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira e shira të izoluar në zonat Qendrore ndërsa më të konsiderueshëm shirat do të jenë në Veriperëndim dhe zonat Jugore.

Pasditja mbetet nën ndikimin e vranësirave ndërsa reshje të pakta lokalizohen në Jug dhe zonat Lindore. Gjatë natës, territori vijon nën ndikimin e vranëisrave të shpeshta ndërsa reshje të pakta dhe të izoluara do të ketë në Veri dhe Verilindje të vendit.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar thuajse konstante gjatë orëve të para të ditës por 2°C rënie, pritet të shënohet në vlerat termike të mesditës.

Era do fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi forcohet në 3 ballë.

Moti – E premte, 12 janar 2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta duke rrezikuar nga reshje të pakta, zona të izoluara në ekstremet Veri – Jug të vendit.

Pasditja vijon në kushtet e vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin ndërsa reshje të pakta e të përkohshme, priten kryesisht në zonat Lindore. Vranësira të shpeshta do të ketë gjatë natës në territor duke rrezikuar zonat Lindore nga reshje të izoluara e të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do pësojnë një rënie me 2°C në vlerat e mëngjesit por mesdita sjell rënie të lehtë të vlerave termike në Veri-Verilindje ndërsa mbeten thuajse konstante temperaturat e mesditës në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

vlcsnap-error181-1280x720.jpg
us er13:20 | 10/01/2018

Sipas MeteoAlb: Moti gjatë paradites dominohet nga vranësira të shpeshta në të gjithë vendin NDERSA pas mesditës, vranësirat fuqizohen nga Veri dhe Qendër duke gjeneruar reshje të pakta.

Pasditja fuqizon sërisht vranësirat në territor duke sjellë në mbrëmje POR kryesisht gjatë natës, shira në ultësirën perëndimore ndërsa ri-shfaqen reshjet e dëborës në zonat malore.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë gjatë mëngjesit por një rënie me 2°C sjellin orët e mesditës, më e ndjeshme në zonat malore.

Era do fryjë e lehtë në tokë por mesatare në det me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë.

Moti –  E enjte, 11 janar 2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës mbeten me shira të dobët në zonat perëndimore ndërsa vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore vijojnë ndikimin e tyre në zonat malore.

Gjatë mesditës reshjet lokalizohen në vijën kufitare Lindore duke lënë pjesën tjetër të Shqipërisë me kthjellime e vranësira të shpeshta. Pasditja dje orët vijuese do të mbeten në kushtet e kthjellimeve të shkurtra me vranësira të shpeshta në të gjithë territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit do pësojnë rënie të lehtë gjatë mëngjesit, rënie që vijon më e ndjeshme në orët e mesditës.

Era do fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi forcohet në 3 ballë./abcnews.al

vlcsnap-error100-1280x720.jpg
us er12:35 | 09/01/2018

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar dominohet nga vranësira dhe kthjellime të shkurtra, më të dukshme kthjellimet paraqiten në zonat Qendrore dhe Jugore gjatë pjesës së parë të ditës.

Pasditja mbetet nën ndikimin vranësirave të shpeshta me kthjellime të shkurtra në ultësirën perëndimore por pa mundur të gjenerohen reshje në territor. Vranësirat mbeten dominante edhe gjatë orëve të natës, në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë gjatë mëngjesit por MBETEN konstante gjatë mesditës duke ruajtur maksimumin prej 20 – 21°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë.

Moti –  E mërkurë, 10 janar 2018

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i vranësirave të shpeshta me kthjellime të shkurtra në të gjithë vendi deri pas mesditës kur vranësirat shtohen dukshëm në territor.

Pjesa e dytë e ditës sjell fuqizim të vranësirave në të gjithë vendin duke sjellë në mbrëmje por kryesisht gjatë natës, reshje në të gjithë territorin. Parashikohen shira në pjesën më të madhe të Shqipërisë ndërsa reshje dëbore në zonat e thella malore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit por një rënie me 2°C sjellin orët e mesditës, më e ndjeshme në zonat malore.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare me shpejësi 28 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa në det do të vijojë dallgëzimi 2 ballë./abcnews.al

 

 

vlcsnap-error490-1280x720.jpg
us er14:09 | 08/01/2018

Sipas MeteoAlb: Paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin, vranësirat dendura do të ketë në Veri dhe Qendër.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime të shkurtra por vranësira të dendura do të kalojnë shumë shpesh nëpër të gjithë territorin shqiptar; kushte që mbeten prezent edhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit sërisht do të rriten lehtë në të dy ekstremumet termike ditore duke bërë që vlerat e tyre të luhaten nga 0 – 22°C.

Era do fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det do të vijojë dallgëzimi deri 3 ballë.

Moti –  E martë, 9 janar 2018

Sipas MeteoAlb: I gjithë territori paraqitet kryesisht i vranët por në zonat Jugore do të ketë edhe kthjellime  të shkurtra gjatë paradites.

Pasditja mbetet nën ndikimin e motit të vranët por mundësia për reshje në territor vlerësohet THUAJSE ZERO, përjashtuar ekstremin kufitar Pogradec- Korce – Bilisht ku mund të ketë reshje të papërfillshme dhe të izoluara. Vranësirat do të mbeten dominante edhe gjatë orëve të natës, në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit, por mbeten thuajse konstante në mesditë duke ruajtur maksimumin territorial prej 22°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

 

 

vlcsnap-error337-1280x720.jpg
us er09:57 | 07/01/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në të gjithë vendin, më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat malore.

Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, vranësira më të shpeshta do të ketë në zonat Veriore dhe Verilindore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë orëve të para të ditës por rritje të lehtë do të pësojnë vlerat termike të mesditës.

Era do të vijojë të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi permanent Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

 

Pjesa më e madhe e kontinentit Europian dominohet nga kthjellime e vranësira kalimtare, më të dukshme kthjellimet paraqiten në Europën Juglindore.

Ndërsa gadishulli Iberik dhe Mesdheu Perëndimor mbeten me vranësira të dendura të cilat do të shoqërohen me rrebeshe të shkurtra shiu e stuhi ere. Me vranësira të dendura por reshje të pakta dëbore paraqitet zona e Alpeve Europiane si dhe Verilindja e Europës./abcnews.al

vlcsnap-error196-1280x720.jpg
us er09:43 | 06/01/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në territor, vranësirat më të shpeshta do të ketë në ekstremet Veri-Jug të cilat rrezikohen nga reshje të izoluara.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në gjithë territorin më të shpeshta në Veri duke gjeneruar reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten me 3 – 4°C gjatë mëngjesit ndërsa vetëm një rritje të lehtë do të pësojnë vlerat termike të mesditës.

Era do të vijojë të fryjë mesatare me shpejtësi 36 km/h nga drejtimi permanent Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Moti –  E diel, 7 janar 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në të gjithë vendin, më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat malore.

Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, vranësira më të shpeshta do të ketë në zonat Veriore dhe Verilindore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë orëve të para të ditës por rritje të lehtë do të pësojnë vlerat termike të mesditës.

Era do të vijojë të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi permanent Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë./abcnews.al

vlcsnap-error548-1280x720.jpg
us er13:21 | 05/01/2018

Sipas MeteoAlb, paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të tij, më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat Veriore ku priten reshje të pakta dhe të izoluara.

Pas mesditës vranësirat shtohen gradualisht në të gjithë territorin ndërsa Veriu mbetet i rrezikuar nga reshje të pakta në zona të izoluara.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë gjatë mëngjesit, por rritje me 2°C do të sjellin orët e mesditës, kryesisht në zonat Qendrore dhe Jugore.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Juglindor, ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim 1 – 2 ballë.

Europa Perëndimore dhe pjesërisht zonat Qendrore të Europës dominohen nga vranësira dhe reshje të konsiderueshme. Po ashtu, Alpet e Europës dhe Verilindja e e saj, paraqitet me vranësira dhe reshje të konsiderueshme dëbore.

Ndërsa kthjellimet dominojnë Pellgun Mesdhetar, Europën Lindore dhe pjesërisht zonat Qendrore të Europës./abcnews.al

 

 

 

vlcsnap-error333-1280x720.jpg
us er14:06 | 04/01/2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të së enjtes mbeten me vranësira dhe reshje të shiu e dëbore, kryesisht në zonat Jugore dhe Juglindore por paraditja kthjellon gradualisht motin në Veri dhe Qendër ndërsa në mesditë, kthjellimet shtrihen edhe në zonat Jugore.

 

Pasditja do të largojë vranësirat duke bërë thuajse i gjithë vendi të kalojë në kushtet e kthjellimeve, përjashtuar zonat Veriore ku do të ketë zhvillim të vranësirave lokale.

 

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në mëngjes por mbeten thuajse konstrnate vlerat termike të mesditës.

 

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono