Moti

e-enjte-22-mars-1-1280x655.jpg
gra moz14:16 | 22/03/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në territor, ndërsa reshje të pakta shiu e dëbore do të ketë në veri.

Pasditja fuqizon vranësirat në të gjithë vendin, duke sjellë reshje të përkohshme shiu dhe dëbore, në pjesën më të madhe të territorit.

Temperaturat e ajrit ulen me 4 – 5°C në zonat veriore, ndërsa një rënie më të lehtë do shënohet në qendër dhe jug të territorit.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë, me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi verilindor, duke krijuar në det dallgëzim 5 – 6 ballë./abcnews.al

MOTI-TABELAT-21-22-MARS-PER-WEB.mpg_snapshot_00.10-1280x720.jpg
ent ela12:11 | 21/03/2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës kanë vijuar me shira mesatarë dhe intensivë ndërsa paraditja lokalizon reshjet në Veri dhe Juglindje të vendit. Pasditja përmirëson dukshëm kushtet e motit por reshje të përkohshme shiu e dëbore mbeten prezent në territor. Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes, por më e ndjeshme renia gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes.Era paraqitet mesatare deri e fortë, me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Moti – E enjte, 22 mars 2018
Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do jetë me kthjellime e vranësira të shpeshta duke rrezikuar nga reshje të izoluara shiu e dëbore.

Pas mesdites ka një fuqizim të përkohshëm të reshjeve të shiut e dëborës në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit ulen me 3°C në mëngjes por renie më të ndjeshme sjell mesdita orët e mbrëmjes në gjithë vendin.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë, me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det dallgëzimi ngjitet në 6 ballë./abcnews.al

parashikimi-i-motit-1280x657.jpg
gra moz14:02 | 20/03/2018

Sipas MeteoAlb, jugu paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta ndërsa me shira të përkohshëm, veriu dhe qendra.

Pasditja do të përmirësohet përkohësisht moti, por mesnata fuqizon reshjet në territor, duke sjellë edhe dëborë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 3°C në orët e para të ditës, por mesdita sjell një rënie të lehtë të temperaturave.

Era paraqitet mesatare, me shpejtësi 45 km/h nga jugperëndimi, ndërsa në brigjet detare vijon dallgëzim 3 – 4 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari

e-hene-19-mars-1280x663.jpg
gra moz12:53 | 19/03/2018

Sipas MeteoAlb, gjatë gjithë ditës, moti dominohet nga vranësira dhe shira të dobët dhe mesatarë, por shira deri intensivë priten gjatë ditës në ekstremin verior dhe zonat Jugore.

Temperaturat e ajrit sjell rritje të lehtë në vlerat termike të mëngjesit dhe orëve të mesditës duke shënuar maksimalisht 21°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi jugperëndimor, ndërsa në det do vijojë dallgëzimi 3 – 4 ballë./abcnews.al

moti-18-ars-1280x663.jpg
gra moz12:22 | 18/03/2018

Sipas MeteoAlb, moti ka vijuar me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në të gjithë vendin, por shira deri mesatarë në veri dhe qendër.

Mbrëmja dhe gjatë natës pritet fuqizim i lehtë i shirave në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 3 – 4°C në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet termike të zbresin në 2 dhe 20°C.

Era ka vijuar mesatare, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor, duke bërë që në det dallgëzimi të ulet në 3 – 4 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari

 

moti-e-shtune-1280x660.jpg
gra moz08:56 | 17/03/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira do të dominojnë jugun dhe qendrën, por vranësira dhe shira të dobët në zonat veriore.

Pas mesditës shirat do të fuqizohen në veri, ndërsa gjatë natës, shirat shtohen edhe në zonat qendrore dhe jugore.

Temperaturat e ajrit janë rritur me 3 – 4°C në të dy ekstremumet termike ditore duke luhatur ekstremumet nga 6 – 24°C.

Era paraqitet mesatare dhe e fortë në bregdet, me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar në det dallgëzim deri 6 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari

16-mars-2018-1280x654.jpg
gra moz19:23 | 16/03/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime, vranësira të shpeshta me shira afatshkurtër kanë dominuar në jug dhe qendër, por shira më të shpeshtë në zonat veriore.

Pasditja dhe mbrëmja lokalizojnë shirat në veri, ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në jug dhe qendër.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur ektremumet termike nga 3 në 22°C.

Era paraqitet mesatare deri e fortë, me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi jugor, ndërsa në det është gjeneruar dallgëzim 3 – 4 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari

 

moti-e-enjte-1280x655.jpg
ent ela14:58 | 15/03/2018

Sipas MeteoAlb: Përjashtuar rrebeshe të shkurta në orët e para të ditës, moti i kthjellet ka dominuar të gjithë territorin.

Por në mbrëmje, shfaqen vranësira në zonat Veriore të cilat gjatë natës shtrihen në të gjithë vendin.
Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë gjatë mëngjesit, por rritje me 2°C sjellin orët e mesditës kur maksimumi ngjitet në 21°C.
Era paraqitet mesatare por e fortë në mbrëmje, me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 – 4 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

Moti – E premte, 16 mars 2018
Sipas MeteoAlb: Jugu dhe Qendra dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shoqëruar nga shira afatshkurtër POR shira të shpeshtë pritet të bien në zonat Veriore.

Pjesa e dytë e ditës fokuson shirat kryesisht në Veri ndërsa Jugu dhe Qendra vijojnë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit rriten me 1 – 2°C në të dy ekstremumet termike ditore duke bërë që të luhaten nga 4 në 22°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det vijon dallgëzim 4 ballë. /abcnews.al

MOTI-TABELAT-14-15-MARS-1280x720.jpg
ent ela11:59 | 14/03/2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke rrezikuar nga shira të dobët zonat Veriore dhe Qendrore, ndërsa Jugu mbetet kryesisht i kthjellët.

Pjesa e dytë e ditës përmirëson kushtet e motit në Veri dhe Qendër duke sjellë kthjellime të shpeshta në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 1 – 2°C në mëngjes por mbeten thuajse konstante, temperaturat gjatë orëve të mesditës.

Era paraqitet kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det gjenerohet dallgëzim i ulët.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

Moti – E enjte, 15 mars 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet dominojnë në të gjithë vendin deri në orët e pasdites kur vranësirat shfaqen në zonat malore.

Mbrëmja sjell një sistem me vranësira të fuqishme mbi territor të cilat gjatë natës do gjenerojnë shira.

Temperaturat e ajrit nuk sjellin ndryshime në orët e para të ditës, por një rritje me 2 – 3°C, do të shënohet gjatë mesditës.

Era do fryjë mesatare por e fortë në mbrëmje, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet 4 ballë.

Prezantoi: Fioalba Dizdari

/abcnews.al

MOTI-TABELAT-1280x720.jpg
ent ela10:40 | 12/03/2018

Sipas MeteoAlb: Jugu dhe Qendra paraqiten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta , por shira të dobët dominojnë zonat Veriore.

Mesdita fuqizon vranëirat duke sjellë shira mesatarë deri intensivë në Veri dhe Qendër por shira të dobët në zonat Jugore. Mbrëmja, përmirëson dukshëm motin në vend.

Temperaturat e ajrit janë rritur me 3 – 4°C në mëngjes POR rënie të lehtë sjell mesdita kur maksimumi ngjitet deri shënon 22°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 – 4 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

Moti – E martë, 13 mars 2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranëira të shpeshta të cilat sjellin shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit.

Ndërsa pasditja dhe në vijim, përmirësojnë kushtet e motit në territor duke sjellë në territor, kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 2 – 3°C në të dy ekstremumet termike ditore të cilat do të variojnë nga 3 në 20°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2 – 3 ballë. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono