Thumb

olsi-bylyku.jpg
G. P.19:38 | 04/05/2019

Aktori i humorit Olsi Bylyku prej disa kohësh është bërë pjesë e TV Klan, ku sëbashku me Besart Kallakun dhe Erion Isain moderojnë rubrikën “BE Coffee” në “E Diela Shqiptare”.

I ftuar në emisionin “Thumb” këtë të shtunë, ai ka pranuar se nuk paguhet njësoj si Besi dhe Erioni.

“Njësoj nuk paguhemi sepse përveç se Besi me Erionin e morën shumë përpara meje këtë risk që të largohen dhe të rrinë në një pozicion të gjatë duke studiuar për këtë emision, ata kanë enefite më të mëdha nga ana monetare. Edhe unë me kalimin e sezoneve në BE Coffe do ndryshojë komplet pagesa. Unë erdha dhe bëra punën time”, tha Olsi.

Olsi Bylyku u bë i njohur nga “Portokallia” me rolin e Kimikatit. Megjithatë, ai ka treguar se edhe pas largimit nga emisioni i humorit ka të njëjtën influencë te publiku. Gjithashtu është me miqtë e tij më të mirë.

“Shqyr Zotit vazhdoj të jem po njëlloj me influencën në publik, por të paktën kam akoma miqtë e mi që punoj gjithnjë me Erionin, Besin dhe Vangjon. Mendoj këtë që sido që të kenë shkuar punët, kam miqtë e mi”, tha Olsi./abcnews.al

bertina-mehmeti.jpg
G. P.19:11 | 04/05/2019

Bertina Mehmeti është një nga personazhet më të dashura të showbizit shqiptar. Edhe pse punoi për një periudhë trevjeçare në Dubai, gazetat në atdhe shkruanin gjatë gjithë kohës për të.

Bertina ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb”. Ajo ka rrëfyer para Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut se kur iku në Dubai nuk donte të kthehej në Shqipëri. Megjithatë erdhi sërish për shkak të disa problemeve familjare.

Ish-banorja e Big Brother tregoi se nuk i pëlqen Shqipëria për shkak të energjisë negative mes njerëzve.

“Kur kam ikur nga Shqipëria për në Dubai gjithmonë kam menduar se nuk do kthehesha në Shqipëri. Megjithatë Zoti vendos shumë më ndryshe. Për shkak të disa gjërave familjare jam rikthyer sërish në Shqipëri. Megjithatë “never say never”.

Shqipëria nuk më pëlqen. E di që do thonë je antishqiptare, por nuk më pëlqen. E di pse nuk më pëlqen? Prej asaj energjisë negative mes njerëzve. Nëse njerëzit shohin që dikush arrin diçka njerëzit e kanë si tendencë pse ai duhet të jetë dhe unë do tentoj që atë ta sjell në nivelin tim”.

Këtu që në mëngjes të fillon ai stresi, ajo energjia nisesh në punë, ka trafik. Ndërkohë në Abu Dabi ka 6 korsi apo 8 korsi, ti ke vetëm një korsi. Do presësh radhën si fakir dhe shkon në punë pas një ore”, tha Bertina./abcnews.al

bertina.jpg
G. P.18:47 | 04/05/2019

Bertina Mehmeti, ish-banorja e “Big Brother” ishte e ftuara e radhës në emisionin “Thumb”. Ajo jetoi për pak vite në Dubai, por u kthye në Shqipëri për arsye familjare.

Në përgjithësi njerëzit kanë idenë që vajzat që shkojnë e punojnë në një vend të zhvilluar, pretendojnë se punojnë aty si eskorta. Bertina tregoi përpara Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut se është ndjerë e paragjykuar kur thoshte se punonte atje. Madje ajo tregoi se ishte ndjerë e tillë edhe nga miqtë e saj.

“Ajo ka qenë pjesa më e vështirë. Pasi u ktheva në Shqipëri, një personazh, një miku im shumë i afërt më bënte disa pyetje absurde. Nuk e di ishte shumë e rëndë ajo pjesë që të dëgjoje që ndërkohë që ti lodhesh, strapacohesh sepse kur kujtoj atë fillimin me të vërtetë, ka qenë shumë i lodhshëm me 12 orë punë. Një lodhje ekstreme”, është shprehur Bertina./abcnews.al

flori-gjini-1.jpg
G. P.18:21 | 04/05/2019

Flori Gjini është një nga moderatorët më të mirë në Shqipëri. Ai është bërë pjesë e emisionit “E Diell” në Top Channel ku drejton rubrikën Escape. Përveç kësaj ai ishte pjesë e The Voice, ku raportonte së bashku me fëmijët nga “Voice Room”. Gjithashtu, Flori është i angazhuar edhe në radio.

Të jesh pjesë e kaq shumë projekteve duhet të fitosh shumë edhe shumë para. Flori tregoi gjatë emisionit Thumb se fiton shumë mirë, por shifrën e mbajti sekret.

“Kur mbylla projektin e fundit kisha 5 gjëra paralel. Ishte një moment ku po mendoja “ore po lodhesh, po lodhesh shumë”! Por pastaj i rikthehesh sepse janë gjëra që unë i dua. Edhe lekë më sjellin moj motër se edhe këtë nuk e mohoj dot. Fitoj ca. S’e them dot shifrën, por shkon mirë, shkon shumë mirë”, tha ai.

Moderatori tregoi se ka filluar të merret me radio shumë herët, që kur ishte fëmijë dhe që atëherë nuk është ndarë më nga radioja.

“Me radion kam filluar që i vogël. Mbaj mend që në moshën 8 ose 9 vjeçare bëhej në TVSH një emision me fëmijë dhe më përzgjodhën. Pas atij emisioni ka qenë një tjetër emision me fëmijë që lexonin përralla. Kështu filloi dhe nuk u ndava asnjëherë nga radioja”, rrëfeu Flori Gjini.  /abcnews.al

flori-gjini.jpg
G. P.18:03 | 04/05/2019

Flori Gjini, një nga moderatorët e emisionit “E Diell” në Top Channel ishte i ftuar në këtë puntatë të “Thumb”. Përveç kësaj, zëri i tij është shumë i dëgjuar pasi drejton disa nga emisionet më të mira në radio. Flori i është përgjigjur thashethemeve që thonë se që kur ka shkuar në Top Channel do të bëhet kopje e Ledion Liços.

“Unë kam një prezantues shumë të preferuar që është britanik. Nuk është shqiptar. E respektoj shumë si figurë, si moderator. Besoj se edhe nuk është se ngjajmë në formën e prezantimit”, tha Flori Gjini.

Ai tregoi edhe si i erdhi ftesa të niste punë në një prej televizioneve më të mëdha në vend. Fillimisht ishte propozimi për emisionin “Pushime on Top”, për të cilën u shpreh se ka qenë një eksperiencë shumë e veçantë.

“Ishte një ftesë dhe një propozim që ma bënë drejtuesit e emisionit. Ashtu siç ndodhi dhe me emisionin e parë dhe sigurisht që e prita shumë mirë sepse “të Diellën” e kanë mbajtur gjithmonë persona me shumë peshë. Më pas më erdhi dhe propozimi i “Thë Voice”, një format shumë i këndshëm dhe në “Voice Room” u ndeva shumë rehat”, tregoi ai./abcnews.al

thumb-3.mp4_snapshot_13.34-1280x720.jpg
ent ela19:55 | 27/04/2019

Ndodh shpesh që kur njerëzit fiksohen me dikë të bëjnë të pamundurën të bien në sy. Kjo i ndodh edhe moderatorit Arjon Muça i cili i ftuar këtë javë në barin e emisionit “THUMB” të Fatmës dhe Aulonës tregoi se vajzat i dërgojnë edhe foto nudo dhe të gjoksit. I pyetur nga Aulona nëse i kthen përgjigje këtyre mesazheve ai tha se:

“Më dërgojnë ‘HI’ dhe duket vetëm dekolteja. I kthej përgjigje të gjithave. Faleminderit i them sepse bëhen keq fillojnë të shajnë. Kush je tit ë bësh kështu fshijnë edhe foton dhe shajnë deri në pikën e fundit. Unë i them faleminderit për foton por nuk kishe pse. Më mirë kur sillesh kështu domethënë”- tha Arjoni dhe në fakt ka të drejtë sepse duhet gjetur një zgjidhje në të tilla raste.

Arjoni foli gjithashtu edhe për jetën e tij private dhe lidhjen 5 vjeçare.  /abcnews.al

thumb-3.mp4_snapshot_02.56-1280x720.jpg
ent ela19:26 | 27/04/2019

Sardi dhe Arnon rrëfejnë si te bëhesh i famshëm deri në Rusi, pas publikimit të tyre më të ri i cili i bëri të njohur në Rusi dhe Evropë, ëpr të cilin kanë fituar edhe çmim.

Në një intervistë për gazetaren e “Thumb” ata rrëfejnë se janë  shumë të lumtur me pritjen e publikut

Arnon: “Deri tani kënga ka ecur goxha mirë, jemi të lumtur me mikpritjen nga publiku deri tani gjërat po shkjnë shumë mirë”.

Sardi:Ka qenë një projekt i Arnon, unë isha rastësisht në studio, Arnon merret me të gjitha produksionet e mia. Ia kam besuar.

Sa u përket çmimeve që kanë fituar në Rusi dhe Azi ata shprehen: “E pritëm mirë jemi të lumtur për këtë fakt se nuk ndodh shpesh që këngë shqiptare të dëgjohen në Evropë”. /abcnews.al

thumb-pjesa-2.mp4_snapshot_07.20-1280x720.jpg
ent ela18:58 | 27/04/2019

E ftuara e kësaj jave në “Thumb” të Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut ishte gazetarja e njohur, Fjodora Fjora.

Përtej profesionit, vite më parë Fjodora vendosi të adoptojë një fëmijë dhe tashmë është nëna e Alteos 5 vjeçar. Ajo ka treguar që nuk është aspak e lehtë të jesh mama single, dhe e vetmja “pendesë” që ka është se tashmë i biri ka filluar të pyesë e të kërkojë figurën e një babai.

“Nuk është e thjeshtë. Çdo gjë duhet ta mendosh dy herë, edhe kur merr një vendim ndjen atë mungesën që “Shiko, ndoshta do ishte më mirë ta ndërmerrja këtë gjë bashkë me një mendje të dytë”. Mirëpo e di si është puna? Ndonjëherë, ne nuk zgjedhim si jeta jonë do vijë. Ndonjëherë zgjedhim të jemi vetëm, po fati e sjell të jemi vetë i dytë. Jemi vetë i dytë dhe unë kam mikesha të miat që s’ka rëndësi arsyeja, por tani janë mama të vetme. Për mua më me rëndësi është që ai brenda familjes sonë të vogël që ne e cilësojmë “mami, unë, daja, gjyshi, nëna…”, pra njerëzit që ai i ka shumë afër, të jetë i lumtur. Sigurisht do përballesh dhe me pyetje, dhe me sfida, dhe me faktin që je e vetme, por do kuptosh që je përpjekur të bësh një gjë të mirë dhe shpreson që fëmija kur të rritet do ta vlerësojë këtë gjë.

Unë mendoj që është si t’i hysh pak detit në këmbë.

E vetmja pendesë që kam, ose keqardhje është që Alteo e do këtë gjë. E kërkon ai këtë gjë, sepse po rritet dhe pyet. Përpiqem t’i shpjegoj që ka familje me babin dhe mamin, ka familje vetëm me mamin, ka familje vetëm me babin.”– ka përfunduar Fjodora.

Dhe tashmë të gjithë e dimë që nuk ekzistojnë vetëm familjet tradicionale, dhe është e mundur që një fëmijë të rritet i lumtur dhe i shëndetshëm dhe pa pasur një model të tillë. /abcnews.al

thumb-pjesa-2.mp4_snapshot_05.12-1280x720.jpg
ent ela18:45 | 27/04/2019

Gazetarja Fjodora Fjora ka rrëfyer në studion e “Thumb” në ABC News momentet më të vështira të karrierës së saj si gazetare. Ajo veçon dy momente të sikletshme të saj. E para është një intervistë me piktorin Edi Hila, për të cilin thotë se i ka shkatëruar sistemin nervor. Ndërsa i dyti është anulimi i një takimi me Rudina Magjistarin.

“Kam pasur momente kur njerëzit që kam intervistuar më kanë shkatërruar sistemin nervor. Kam pasur një intervistë me Edi Hilën, një piktor i jashtëzakonshëm, por një njeri shumë i vështirë për t’u intervistuar, kishte ekspozitë personale. Binte shi atë ditë dhe kam bërë dy orë një bisedë sesi atë e kishin intervistuar jashtë në Poloni a Rumani, por gazetarët shqiptarë nuk dinin dhe nuk e gjenin dot. Dhe thashë: O Zot ç’ mu desh! E bëra atë intervistë, por më iku çdo fije energjie pozitive dhe thosha më ka shkatërruar sistemin”.

Ke anulluar ndonjë intervistë?

“Po kam anuluar një intervistë të Rudina Magjistarit. Shkova në Klan dhe konstatova që intervista ime niste pas një orë e gjysmë dhe me thënë të drejtën u revoltova, se ne punojmë, duket bukur kjo puna jonë. Mu duk mungesë korrektësie dhe u sqarua dhe unë shkova dy javë më pas, por atë ditë kam qenë pak e revoltuar dhe thashë pse koha ime është më pak e vlefshme se e tyre”. /abcnews.al

thumb-pjesa-e-pare.mp4_snapshot_05.33-1280x720.jpg
ent ela18:23 | 27/04/2019

Muzikë, alkool dhe personazhe. Superkunji i Thumb ka pyetur këtë herë VIP-at nëse janë dehur dhe si kanë reaguar. Dikë eksiton pija, dikë tjetër politika, dikush qesh dhe dikush qan. Ja përgjigjet e tyre në festën e Heineiken.

Koka: Më kap me gjumë, ajo që kam në krah me merr zvarrë. Sexin e kam pas debateve politike, me eksitojnë shumë ato.

Manushi: Nuk para pi, por nuk jam pijanec.

Paja: Nuk para pi se stërvitem, shpeshhere tapë. Mendoj që e kam me qejf me pëlqen te qesh, pastaj ça fati të keni.

Çiço: E kontrolluar.

Eva Murati: Jam bërë tapë po nuk me pëlqen. Shprehje dashurie për të gjithë.

Evi Reçi: Kam çuar mesazhe dhe kam shkruar pa lidhje gjëra u ngatërrova dhe shkoi në vend të gabuar mesazhi, thashë më fal dhe më kuptuan.

Më merren mendtë dhe më vë në gjumë.

Zaimi: Para 5 vitesh kam pirë dhe i kam thënë Kamelës dicka që nuk që nuk mbaj mend. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono