Thumb

bes-kallaku-1280x700.jpg
Sej rie20:09 | 20/04/2019

I ftuar në “Thumb” Bes Kallaku ka tregua një moment ku Xhensila ishte bërë për “ujë të ftohtë” në një dasmë, ku martohej vajza e shokut të tij. Aktori i humorit u shpreh se Xhensila ka shumë frikë nga armët dhe ai e kishte lënë për një moment vetëm në tavolinë, pasi në dasmë do dilte të këndonte për ti bërë surprizë. Por pranë tavolinës ku kishte qenë e ulu Xhensila një person kishte qëlluar me armë.

Ajo kishte vrapuar për të gjetur Besin nga ana tjetër, ndërsa edhe vetë ky me të zotin e shtëpisë kishte qenë dukë mbushur kallashin për të qëlluar. Xhensila ishte tmerrua nga situata dhe i kishte kërkuar Besit që të iknin nga dasma.

“Ajo periudha e pas shtatzënisë ishte ai 40 ditëshi që zgjat dy muaj. Eja ikim i thash dalim që të qetësohesh edhe ti. Ishte shumë e ngurtë dhe gjithë kohës pas Ajkës. Një shoku im martonte vajzën në Ulqin dhe i thash eja dalim. Dhe e marr shkojmë në dasmë. Unë do të këndoja skifterja e zëmrës në momentin kur do futej çifti. Dhe ishte një dasmë me 700 veta. Unë nuk hyra dhe Xhenin e lash tek tavolina ku ishin miqtë e mi. Behte gati me dalë çifti, por Xhensila i ka tmerr armët. Por sapo Xhensila po ç’konpleksohej, ja jep njëri me armë, ndalon ky fillon tjetri. Dhe vjen tek unë me më gjet mua. Por unë me të zotin e shtëpisë po mbushnim kallashin. Dhe thirrte Besiiii dhe i thoshte ndal se janë fishekë manovër, edhe Xheni ngaqë ishte e terrorizuar më tha “Janë malokë. Ikim se janë malokë”. Nga ajo ditë jo vetëm që nuk u ç’kompleksua por nga gurë u bë shkëmb”./abcnews.al

Besi-1280x722.jpg
Sej rie19:42 | 20/04/2019

Aktori i humorit Bes Kallaku ka folur për sakrificat e karrierës. I ftuar në emision “Thumb” në ABC News, ai ka bërë një rrëfimin prekës. Besi tha se nuk i ka pasur të thjeshtë fillimet e karrierës së tij. I është dashur të shkojë me mjete nga më të ndryshmet në shtëpi, madje ndonjëherë kur nuk kishte automjet, ai ka fjetur tek tavolina e punës.

“Kam 16 vite karrierë. Në fillimet e mija vija në punë me furgon, autobus, ikja me ambulancë, kthehesha me dum dum, saurrelë, se s’kisha makinë, flija tek Piramida. Me ata të cilët kam punuar, ata minimumi kishin një  shtëpi në Tiranë, unë nuk kisha asnjë gjë. Kur flija tek Piramida tek tavolina e punë se nuk gjeja furgona dhe zgjohesha dhe laja sytë dhe dilja tek kafja dhe thoja” “Sa erdha prej Fushë- Kruje”. Është e gjitha një vuajtje. Unë i kam kaluar të gjitha etapat dhe sot nëse kam një makinë të mirë. Janë 16 vite punë dhe karrierë”./abcnews.al

bes-kallaku-thumb-1280x734.jpg
Sej rie18:51 | 20/04/2019

Bes Kallaku i ftuar në emisionin “Thumb” ka folur për arsyen se pse nuk bën publike foto të vajzës së tij Ajka. Ai është shprehur se nuk është çështja syri, por nuk do që ajo të bëhet e famshme si fëmija i Besit dhe Xhensilës.

“Nuk është çështje syri. Unë nuk mund ta bëj të famshëm fëmijën tim sepse është fëmija i Besit dhe i Xhensilës. Për ne është një marrëdhënie familjare brenda shtëpisë tonë. Fëmija im do të rritet dhe të bëhet vetë frymëzim për jetën e tij. Ne të dy jemi kundër postimit të fotove në Instagram. Ndonjëherë kur shikojmë ndonjë foto themi af sa bukur ka dalë ta kishim hedh këtë foto. Aktualisht Ajka ka nevojë të rrite ka nevojë të marri nga natyra të gjithë pjesën që i takon të marri. Unë kam qenë në sallë gjatë momenti që Xhensila ka lindur dhe i kam prerë kërthizën Ajkës. Të gjithë po më thonin dhe kishin frikë që të rrija aty. Erdhi një doktor dhe më tha ore mos po të gje gjë sepse kishte shkuar një boksier dhe nusja e tij po linde dhe atij i kishte rënë të fikët”./abcnews.al

fatma-methasani-1280x714.jpg
Sej rie18:01 | 20/04/2019

Moderatorja Fatma Methasani e ftuar në emisionin “Thumb” ka folur për lidhjen me Alfion, planet për dasme dhe zënkat mes tyre.

Fatma: Më thuaj një gjë që Alfio nuk e duron dot nga ty në ekran, kur të ka ndjekur në emision?

Fatma: Po sikur të të them që nuk e ka parë kurrë emisionin tim.

Fatma: Jo nuk është çudi fare.

Fatma: Jo ne jemi zënë dhe nuk kemi folur dy ditë për këtë punë. Si nuk është çudi? Isha gati të ikja nga ështëpai unë. Kjo nuk është normale fare.

Fatma: Po si e more vesh?

Fatma: Ne po bënim një intervistë ishim të dy në kafe dhe gazetari dhe ishim në këtë fazën e mjaltit. Dhe gazetari e pyeti: “Po mirë por çfarë mendon për emisionin e Fatmës?”. Dhe Alfio kur ndihet komod fillon dhe nuk ka filtra fare dhe i thotë gjërat këshu. “Nuk e kam parë asnjëherë episodin”, dhe e tha si një gjë normale. Unë aty e shoh dhe i them dy sekonda po si nuk e ke parë emisionin tim? Aty nuk u bë më intervista pasi ne u zumë.

Aulona: Po si është puna ti ke një master shef në shtëpi dhe je kaq elegante, apo nuk gatuan ai në shtëpi?

Fatma: Nuk gatuan dhe e kam thënë dhe madje më thotë edhe mami boll e ke than se le nam, nuk gatuan, nuk gatuan. Ka gatuar në fillim dhe unë i mora ca kilogramë në fillimet e ëmbla. Ai nuk gatuan por unë e kuptoj shumë mirë këtë pjesën. Unë nuk e di fare ku janë tenxheret në shtëpi.

Fatma: Pse nuk është romantik?

Fatma: Kur e pash unë në fillim dy metra dhe me tatuazhe thashë lërë. Por ai shumë romantik dhe detajist. Ai është edhe i luleve, edhe i ëmbëlsirave, edhe i lartave dhe unë vdes për letrat që shkruan dhe kjo është ajo e preferuara ime. Unë kam një kuti plot me letra. Dhe unë do iu tregoj një letër që do iu bëjë për të qesh. Janë futur këto familjarët e mi duke lexuar letrat dhe Alfion një në letër shkruante se: “Unë mezi po pres që të bëjmë një vajzë që ka buzëqeshjen tënde”. Edhe në shtëpinë time nuk më shikojë më sytë e Alfois dhe thonë tani e kuptuan që dashuri është e verbër, sepse si mund të duash një vajzë me buzëqeshjen e Fatmës. Dhe nëpër letra flet për të ardhmen.

Aulona: E ardhmja juaj është e vulosur sepse ju keni dy vite që jetoni bashkë. Ke menduar në ndonjë moment që ke nxituar me të jetuarit bashkë?

Fatma: E kam menduar sepse unë e kam shpenzuar gjithë adoleshencën duke parë filma se si propozohet dhe si e merr dhe çon në shtëpi. Dhe unë vajta vetë në shtëpi. Nuk më propozoi askush, dhe gjithmonë i them shiko mos mendo se ke shpëtuar tek ajo pjesa që do më propozosh.

Aulona: Po në lidhej me martesën?

Fatma: Më shumë e bisedojnë familjarët tanë. Por e kemi biseduar kur jemi mirë me njeri tjetrin flasim për martesën. Deri tani kemi folur për festën e beqarisë së vet. Nuk kemi bëre plane por është diçka që mezi e presim./abcnews.al

genti-1280x713.jpg
Sej rie17:27 | 20/04/2019

Këngëtari Gent Fatali i ftuar në “Thumb”, ka folur për këndën e tij të fundit si dhe për projektet e së ardhmes. Por mesa duket më interesantja e intervistës është se  Kilda ka mundur të zbulojë se Genti është në një marrëdhënie.

Kilda: Ore Genti me jetën tënde çfarë bëhet? Nxjerr foto dhe është marr vesh që je i lidhur por t’i asgjë nuk ke nxjerr nga goja jote.

Genti: Për çfarë fotoje e ke fjalën sepse të qartësojmë gjërat.

Kilda: Me gocën e hallës…

Genti: Po çfarë të them.

Kilda: Është zgjedhja e Rozafës që të mos prononcohet për media, apo Genti kështu do që ta bëjë jetën e tij private?

Genti: Kur e thua këtë fjali i bie që Genti është i lidhur me Rozafën dhe se Genti nuk e ka Rozafën çikë të hallës.

Kilda: Njerëzit kështu kanë thënë?

Genti: Ku i keni faktet, pse të mos bëhet trend me hedh foto me gocën e hallës.

Kilda: Ndër këto vite Genti nuk ka hedh ndonjë gocë hallë?

Genti: Ka hedh por ka qenë me gocë tjetër halle.

Kilda: Sa halla paske ti? Mami hoj çfarë mendimi ka?

Genti: Nuk e di nuk e kam pyet se çfarë mendimi ka.

Kilda: E njeh gocën e hallës?

Genti: E njeh e njeh vjen tek shpija jonë për çaj.

Kilda: Po t’i ke shkuar tek shtëpia e gocës së hallës?

Genti: Po po si jo.

Kilda: Të qenka vënë laku në grykë më duket?

Genti: Nëse është lak në fyt është lak në fyt me dëshirë./abcnews.al

Thumbi-dasara.jpg
nev ila18:48 | 13/04/2019

Dasara Karaiskaj, gazetare dhe moderatore e ekranit shqiptar, ka qenë e ftuara e tretë në emisionin “Thumb” pasditen e sotme. Në rrëfimin e saj ajo na tregon se në ekranet shqiptare ka shumë vajza të cilat nuk e meritojnë të jenë aty ku janë.

 

Më thoni një emër të një personazhi që i është dhënë më shumë se sa meriton?, e pyeti Aulona.

Ka shumë në fakt, në përgjithësi prototipi në Shqipëri, i femrave të ekranit është i atyre që ose janë të bukura ose janë të paafta. E kam marrë përgjigjen e kësaj që kur isha njëzetë e disa vjeç ku pashë që, shumë vajza bënin atë që unë nuk e bëja dot. Gjërat që nuk bëja dot unë nisin që nga morali por nuk mund të them emra”, mbylli bisedën e saj Dasara./abcnews.al

thumb-alba-cobaj.jpg
nev ila18:20 | 13/04/2019

E ftuara e emisionit “Thumb” ditën e sotme ishte Alba Çobaj, e cila prej Tetorit të vitit të shkuar ka startuar emisionin “Ditë për Ditë” në TV Klan. Moderatorja e emisionit “Ditë për Ditë” në TV Klan, ka treguar vështirësitë me të cilat përballet çdo ditë në punën e saj. Fatma nuk e ka lënë pa thumbuar Albën me pyetjen e saj pikante.

Fatma: Kë ke kapur që je futur në Klan?.

 Alba Çobaj: “Të jem e sinqertë, nëse do ishte kjo rruga që unë do të kisha zgjedhur, do ishin shumë ndryshe gjërat. Thashë që njerëzit shohin vetëm rezultatin final që ne dalim në ekran, por që gjithë stërmundimin dhe lodhjen tonë nuk e shohin. Nuk kemi as pse tua tregojmë që ne po vuajmë, sepse në fund të fundit është zgjedhja jonë, po bëjmë një gjë që duam. Por që do ishte shumë ndryshe po të ishte si thoni ju”./abcnews.al

Alban-Ramosaj-1280x705.jpg
Sej rie17:45 | 13/04/2019

Thashethemet në rrugët e Kryeqytetit. Superkunji ka pyetur të moshuarit lidhur me lajmet më të përfolura të showbizit shqiptar. Ai ka marrë mendimin e të moshuarve për personazhet e njohura. Madje mosha e trete janë pyetur nga superkunji edhe për foton nudo të bërë publike nga këngëtari Alban Ramosaj. Reagimi i disa zonjave të ulura në një stol kur superkunji u tregoi foton e Alban Ramosaj është brilant. Por jo vetëm për Alban Ramosajn, superkunji i ka pyetur edhe për thashethemet për ndarjen e Alban Hoxhës nga Çiljeta Xhilagën, për sherrin mes Fifit, Taynës, dhe Rinës, si dhe për lajmin se Eni Çobanit i ka shkruar një sheik. Për më shumë iu ftojmë të ndiqni videon më poshtë./abcnews.al

anxhela-peristeri.jpg
G. P.19:26 | 06/04/2019

Këngëtarja e njohur, Anxhela Peristeri, ishte e ftuar në emisionin “Thumb” këtë të shtunë. Në një bisedë në banak me moderatoret Fatma Haxhialiu dhe Aulona Musta, Anxhela rrëfeu detaje të karrierës së saj muzikore dhe të pathëna të tjera të jetës së saj personale.

Ajo tregoi një histori gazmore që i ndodhi në një dasmë në Maqedoni.

“Isha në një dasmë në Maqedoni dhe atje burrat marrin edhe nga dy gra ndonjëherë. Dhëndrin e martuam ne një ditë më përpara dhe ditën tjetër e pashë unë në supermarket. Ku je o loçkë më tha mua do të mbaj në pëllëmbë të dorës, mbretëreshë do të kem. Po ti u martove dje i thashë. Po s’ka gjë tha. Ajo është për shpi, ty të kam për qejf”, tregoi Anxhela.

Së fundi, këngëtarja ka publikuar projektin muzikor në bashkëpunim me Mateus Frrokun. Mirëpo nuk kanë qenë të pakta thashethemet që i lidhnin bashkë dy këngëtarët edhe në jetën private. Megjithatë, Anxhela mohoi çdo gjë.

“Zakonisht kur bëj duet me dikë bëhem çift për ca kohë. Zakonisht nuk kam qenë çift me asnjë artist. Nuk e di. Nuk ka rastisur dhe njihemi shumë shpejt ndoshta. Me Mateusin njihemi që në festival të fëmijëve. Plus asaj është dhe nja pesë vjet më i vogël se unë. Unë do doja që i dashuri im të ishte më i madh se unë”, tha këngëtarja./abcnews.al

dalina-thumb.jpg
G. P.18:48 | 06/04/2019

Dalina Buzi ishte personazhi i radhës i ftuar në emisionin “Thumb”. Skenaristja dhe producentja e “Hostel by Anabel” tregoi detaje rreth serialit të parë shqiptar online “Love Likes Tirana”, që është pjesë e programit të “Hostel”.

Dalina është shprehur për stafin e saj se janë të mrekullueshëm dhe të edukuar. Ajo ka treguar se mes grupit të aktorëve nuk ka sherre dhe personat që janë munduar t’i përçajnë janë larguar nga puna.

“Ai staf është i jashtëzakonshëm. Ne zihemi por janë zënie pune. Unë bërtas gjithë kohës. Unë i gjuajta Deas para ca kohësh se nuk rrinte drejt. Albertës i bërtas shumë. Megi vonohet. Nuk e kam të preferuar Megin, por Megi ka dhënë vetë. Dhe gocat e dinë vetë se sa jep Megi. Janë futur herë pas herë ne mes njerëz që duan të përçajnë dhe kanë ikur nga puna. Por nuk kemi sherre, konkurrencë. Mund ta kenë përbrenda, por janë shumë të edukuara”, ka treguar Dalina.

Një serial me aktore, të cilat nuk janë profesioniste është e vështirë, por për Dalinën, “LLT” është krijuar me ato në mendje.

“Seriali është krijuar me ato në mendje. Roli është përshtatur. Serinë e kaluar Megi u nda, piu dhe njerëzit qanë. Mbaroi për mua kaq. E para janë mësuar me kamerën, e dyta e kam gjetur me rolin. Kur ë shohësh Viola Gjolekën do e kuptosh që ajo është Ledia dhe në jetë. Tek Zoi kisha dyshimet e mia. Jo se s’do ishte Megi, por e bëra prezantuese për portretin e Megit. Me idenë: kush e lë këtë, të gjithë e marrin. Prandaj e ndryshova komplet skenarin, e bëra prezantuese. E bëra që të tregoja që po, kjo ndodh. Plus që Megin e shpëtojnë sytë shumë. I ka shumë fëmijënore. Jemi përpjekur shumë të gjithë të marrim natyralitetin. Aktorët profesionistë të zgjedhur janë të njohur për natyralitetin. Të gjithë janë shumë të përshtatur”, rrëfeu skenaristja dhe producentja e “Hostel by Anabel”.

Dalina u dha një përgjigje atyre që mendojnë se “Love Likes Tirana” është krijuar sipas modelit amerikan.

“Ky serial është tërësisht origjinal me batuta me historia, me referenca nga historitë e mia, historitë e të gjithëve dhe e vetmja gjë ëhstë mënyra e montazhit dhe e trajtimit që është tërësisht amerikane sepse unë ashtu jam. Nuk kam ritëm. Unë flas shpejt. Nuk kam nerva të zgjas një skenë shumë. Pastaj kjo është referenca e gjithë botës. Ne shikojmë Netflix, italiani po bën ashtu. Formati francez që ka kaluar tërësisht në formatin amerikan. Kështu që nëse ndihen amerikane faleminderit shumë”, tha ajo./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono