Kategoria e Parë, si kanë ndryshuar skuadrat gjatë merkatos në Grupin A

16:02 | 24/01/202016:020

Kategoria e Parë rikthehet këtë fundjavë dhe gjatë kësaj periudhe një pjesë e klubeve kanë bërë ndryshime në ekipe. Merkato ende nuk është mbyllur dhe pritet të ketë sërish afrime dhe largime. Më poshtë ju sjellim lëvizjet e bëra në grupin A të Kategorisë së Parë.

KASTRIOTI (Afrime: L. Husein, F. Lena, I. Prodani ; Largime: B. Pepa (Lushnja), F. Daci (Llapi), A. Selmani)

BESËLIDHJA (Afrime: I. Jovanovic (Buducnost Dobanovci), Gj. Vukasinovic (Sindjelic), S. Ruqi (Vllaznia); LARGIME: S. Bajri, I. Camara (Besa), A. Soumah, L. Sidibe)

KORABI  (Afrime: K. Prendi; Largime: A.Dobra, B.Doçi, Y. Ibishi )

ERZENI  (Afrime: S. Nica (trajner), Xh. Lajthia (Egnatia), O. Xhemalaj (Teuta), K. Jazaj (Iliria) ; Largime: I. Zuna (Oriku), T.Davidson )

EGNATIA  (Afrime: E. Mustafaj, D. Ramazani (Shkumbini), B. Brahimaj, F. Meta, Xh. Tufa; Largime: Xh. Lajthia (Erzeni), R. Qilimi, Xh. Asimetaj (Albpetroli), E. Miço (trajner portierësh)

BURRELI (Afrime: E. Fikaj (Veleçiku), A. Hysko, R. Popaj, Hima, V. Calu; Largime: M. Bytyçi, A. Mitraj, K. Melani, S. Memoçi, A. Murja, R. Gjoka, J. Salaj)

VELEÇIKU (Afrime: B. Smajli (Shënkolli), A. Hasanaj; Largime: E. Fikaj (Burreli)

TËRBUNI (Afrime: E. Dalipi (trajner) ; Largime: O. Kërnaja (trajner), A. Rogers, E. Mersini, V. Mahmutaj)

DINAMO (Afrime: K. Kuka, K. Dovidio, E. Kolgega, Xh. Turhani (Turbina), I. Camara (Besëlidhja), E. Bogdani, M. Ortolani, A. Kaloshi, Jose Mosquera; Largime: E. Spahija, K. Prendi, E. Allmeta, L. Ismailaj, A. Mehmetaj. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono