Kategoria e Dytë, FSHF ndan mendjen për shortin

12:26 | 21/09/201912:260

Komiteti Ekzekutiv u mblodh para disa kohësh dhe mori vendime të rëndësishme që prekën edhe skemat e kampionateve në të gjitha nivelet e futbollit shqiptar. Ndër të tjera u vendos që Kategoria e Dytë të niste më 21 shtator, pikërisht sot.

Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet se cilat do të jenë skuadrat që do të garojnë në të Dytën këtë sezon. Të paktën në FSHF janë kujtuar që shortin duhet ta hedhin dhe të hënën ditën do ta nisin me këtë event.

Atë ditë me shumë mundësi do mësohen edhe klubet që kanë plotësuar kushtet e licencimit dhe do të marrin pjesë në kampionat. Më në fund edhe në shumë zona të tjera të vendit tonë do të luhet futboll. Edhe një javë kohë ka mbetur… /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono