Kastro Zizo: Alkooli, armiku im më i madh

18:18 | 01/12/2018

Metamorfoza e Kastro Zisos, ndarja e tij nga alkooli dhe bashkëpunimi me këngëtaren e re Su startoi këtë të shtunë emisionin “Thumb”. Gazetarja e emisionit shkoi deri në Dajt për të parë nga afër prapaskenat e çmendura të klipit të dytë të Kastro Zizos në bashkëpunim me këngëtaren e re Su.

Kastro shprehet se kishte nevojë për më shumë jetë e hapësirë dhe prandaj zgjodhën këtë destiancion për xhirimet e klipit.

Përveç detajeve nga projektet muzikore ai ka folur dhe për disa fakte më personale, si për shembull, që alkooli në këtë moment është armiku i tij më i madh. Pasi i vihet në dukje fakti se ai gjatë gjithë realizimit të emisionit dhe xhirimeve të videoklipit, nuk ka pirë fare, as edhe një birrë, ndryshe nga sa qarkullojnë zërat, ai thotë:“Në fakt kam pas pirë sa i kam luajtur fenë, edhe në “orar të punës”, megjithatë u bënë goxha kohë që unë nuk kam marrdhënie të mira me alkoolin, madje s’kam marrëdhënie fare. “Madje tani kam filluar të shijoj, të parit të tjerëve që të pijnë. I them të pinë në syrin tim, që të më shërbejë dhe mua si sprovë”.

Ai rrëfen gjithashtu se vjen nga një moment pastrimi total, mendor dhe fizik e për këtë arsye, alkooli është armiku i tij më i madh momental.

Këngëtari Kastro Zizo kohët e fundit ka qenë më aktiv se kurrë në muzikë, duke publikuar 3 këngë për një kohë të shkurtër, ndërsa Su ka dashur gjatë gjithë jetës që të bëhet këngëtare./abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono